Skocz do zawartości

Google chrome nie otwiera stron internetowych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

potrzebuję porady i pomocy w sprawie potencjalnego wirusa.

 

Otóż kilka dni temu ściągnałem i wgrałem sobie mody do pewnej gry internetowej (wcześniej je przeskanowałem) i od tego czasu nie działa mi google chrome, tj. żadne strony się nie otwierają, to samo dotyczy się opcji. Restart i reinstalka nie pomogły, żadnych błędów też nie ma. Wszystkie inne przeglądarki działają normalnie, a komp nie zamula. Niestety od tego czasu nie mogę również odpalić SpyBota. (działa tylko w sandboxie, a zmiana opcji zgodności też nie przynosi skutku)

 

Przeskanowałem kompa avastem i nic nie wykrył. Dopiero skan podczas uruchamiania systemu wykazał, że na kompie siedzi wirus pup-gen, plik oczywiście przeniosłem do kwarantanny, lecz problem mimo to nadal istnieje. Zrobiłem też skan OTLem.

 

Czy to problem z przeglądarką, czy z wirusem? Proszę o pomoc, załączam logi skanowania i screeny. Dodam jeszcze, że używam Windows 8.1 64-bit. Dodatkowo zrobiłem skan AdwCleanerem i usunąłem wszystko, co znalazł, a SpyBota usunąłem. Avast ani Comodo nie blokują chrome'a.

 

Pozdrawiam.

 

Log:

http://wklej.to/n20iy

 

Screeny: 

post-12783-0-07812500-1393010438_thumb.jpgpost-12783-0-90625000-1393010443_thumb.jpgpost-12783-0-23437500-1393010454_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Witam,



przepraszam za spóźnioną odpowiedź, ale nie miałem czasu, by to zrobić.



Zgodnie z Twoimi zaleceniami przeskanowałem system za pomocą FRSTa, logi zamieszczam poniżej.



Niestety GMER nie chce się uruchomić (błąd o procesach w tle), mimo iż odinstalowałem Daemon Tools'a, wyłączyłem zvędne procesy (łącznie z zaporą i avastem), sprawdziłem czy mam w rejestrze sterownik STPD - nie odnalazłem stosownego wpisu, choć korzystałem również z narzędzia SPTDinst, by wyłączyć emulację, a wersja softu była 64-bitowa, nie udało mi się uruchomić GMERa.



W zamian przeskanowałem system za pomocą tool'a od Kaspersky'ego, ale to też nie przyniosło efektu, nic nie znalazł, a problem z Chromem wciąż ten sam. Na dodatek Internet Explorer też przestał otwierać strony. Nie korzystam z tej przeglądarki, ale boję się, że problem się pogarsza.



Co mogę jeszcze zrobić?



PS Log Adw zamieszczam razem z innymi.



Pozdrawiam

 

post-12783-0-46875000-1393521988_thumb.jpgAdwCleanerR2.txtAdwCleanerS1.txtFRST.txtShortcut.txtAddition.txt

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...