Skocz do zawartości

Dragon Discount - problem z usunięciem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj zauważyłem, że mam zainstalowane rozszerzenie Dragon Discount. Niestety mimo kilku prób nie udało mi się go całkowicie usunąć. Pojawia się tylko w rozszerzeniach Chrome, w IE brak. Używałem programów: Malwarebytes Anti-Malware, AdwCleaner, Revo Uninstaller, CCleaner.

Odinstalowałem kilka programów przez "dodaj-usuń", których nie znam i nigdy wcześniej nie widziałem na oczy. Jakie to były nie pamiętam :)

 

System Windows 8.1 64-bit

 

Będę wdzięczny za pomoc.

 

Addition.txt

FRST.txt

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Proszę przedstaw logi nagrane przez AdwCleaner w folderze C:\AdwCleaner. I jest tu niejasność: Google Chrome jest na liście zainstalowanych, a w raporcie FRST kompletny brak detekcji konfiguracji tej przeglądarki. A usunięcie Discount Dragon pójdzie ekspresem. Akcja:

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

GroupPolicy: Group Policy on Chrome detected 
Hosts: 54.204.28.26 nikdaiaidiiiogaidkkekcmokcgcdeac
StartMenuInternet: IEXPLORE.EXE - iexplore.exe
SearchScopes: HKLM - DefaultScope {33BB0A4E-99AF-4226-BDF6-49120163DE86} URL =
S3 huawei_enumerator; \SystemRoot\System32\drivers\ew_jubusenum.sys [X]
C:\Program Files (x86)\Bench
C:\Program Files (x86)\SupTab
C:\WINDOWS\SysWOW64\GroupPolicy\gpt.ini
Reg: reg add "HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /v DefaultScope /t REG_SZ /d {0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A} /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Powstanie plik fixlog.txt.

 

2. Zresetuj system. Jest to konieczne, by Dragon z Google Chrome się ulotnił.

 

3. Jak powiedziałam, stan ogólny przeglądarki Google Chrome podejrzany. Przeinstaluj przeglądarkę.

 

4. Zrób nowy skan FRST (bez Addition). Dołącz plik fixlog.txt.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Powstanie plik fixlog.txt.

 

2. Zresetuj system. Jest to konieczne, by Dragon z Google Chrome się ulotnił.

 

Zrobione

 

3. Jak powiedziałam, stan ogólny przeglądarki Google Chrome podejrzany. Przeinstaluj przeglądarkę.

 

Przeinstalowana - problem zniknął :)

 

A co takiego w niej podejrzanego?

Fixlog.txt

FRST.txt

Odnośnik do komentarza

A co takiego w niej podejrzanego?

vs.

 

I jest tu niejasność: Google Chrome jest na liście zainstalowanych, a w raporcie FRST kompletny brak detekcji konfiguracji tej przeglądarki.

Po reinstalacji Google Chrome nadal brak jej detekcji w raporcie FRST. Nie widać firmowych aplikacji i rozszerzeń (chyba, że po reinstalacji natychmiast je wyrzucono), ani specyfikacji typu domyślna wyszukiwarka / strona domowa. Ale jeśli Google Chrome działa, zostawmy to już w spokoju. Tylko podkreślę: reinstalacja przeglądarki nie miała związku z usunięciem Discount Dragon, po reinstalacji i tak by się w niej pojawił (przeładowanie poprzez politykę w pliku Registry.pol Windows).

 

Czynności końcowe:

 

1. Przez SHIFT+DEL (omija Kosz) skasuj FRST i foldery:

 

C:\AdwCleaner

C:\FRST

 

W OTL uruchom Sprzątanie.

 

2. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...