Skocz do zawartości

Media Player 1.1


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Rozglądałem się już po forum w poszukiwaniu rozwiązania tego problemu, ale widzę, że wymaga on pomocy indywidualnej. Od wczoraj zauważyłem dziwne odnośniki podczas przeglądania stron i wyskakujące okna z reklamami, co nie powinno mieć miejsca gdyż korzystam z AdBlockera. Skanowanie Malwarebytes' i AdwCleaner znalazło kilka niepoprawności. Jednak Media Player wciąż nie chce ustąpić. Ciągle pokazuje się w Chrome jako rozszerzenie. Proszę o pomoc.

 

Z góry dziękuję za pomoc. Jeśli coś będzie nie tak z hostingiem, proszę dać znać, skorzystam z innego.

Addition.txt

AdwCleanerR0.txt

AdwCleanerS0.txt

Extras.Txt

FRST.txt

mbam-log-2014-02-11 (08-16-14).txt

OTL.Txt

Przeklej.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Wstępne uwagi na temat używanych skanerów:

- SpyHunter: program wątpliwej reputacji. Stosowane praktyki nacisku i zwabienia w meandry płatności. Instalator do usunięcia o programie zapomnij.

- AdwCleaner: pobrany z nieautoryzowanej strony (C:\Users\User\Downloads\AdwCleaner_www.INSTALKI.pl.exe). Jedyna strona gwarantująca najnowszą wersję to strona domowa.

 

W kwestii problemu głównego, widzę to rozszerzenie w Google Chrome:

 

CHR Extension: (Media Player) - C:\Users\User\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\mfkkbpflogcecehhkgifepmhgfipedag [2014-02-10]

 

I wiem jak to wygląda, bo mam w wirtualnej maszynie testowe rozszerzenia tego typu, w tym ów "Media Player". To rozszerzenie powinno być zablokowane polityką zlokalizowaną w pliku Registry.pol. W Twoim logu jednak widzę tylko jeden folder GroupPolicy Windows niedawno odświeżony a nie główny w system32:

 

2014-02-10 15:59 - 2009-07-14 04:20 - 00000000 ____D () C:\windows\SysWOW64\GroupPolicy

 

Będę sprawdzać zawartość folderów, więc akcje zostaną podzielone i wstępnie "Media Player" nie będzie ruszany, gdyż to reset polityk ma go usunąć automatycznie. Wstępnie:

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

StartMenuInternet: IEXPLORE.EXE - C:\Program Files (x86)\Internet Explorer\iexplore.exe
SearchScopes: HKLM - {0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A} URL =
BHO: No Name - {318A227B-5E9F-45bd-8999-7F8F10CA4CF5} - No File
Toolbar: HKLM - No Name - {318A227B-5E9F-45bd-8999-7F8F10CA4CF5} - No File
Toolbar: HKLM-x32 - No Name - {8E5E2654-AD2D-48bf-AC2D-D17F00898D06} - No File
FF Plugin-x32: @Nero.com/KM - C:\PROGRA~2\COMMON~1\Nero\BROWSE~1\NPBROW~1.DLL (Nero AG)
CHR HKLM\SOFTWARE\Policies\Google: Policy restriction 
S3 dump_wmimmc; \??\C:\Program Files\gPotato.eu\Rappelz\GameGuard\dump_wmimmc.sys [X]
S3 esgiguard; \??\C:\Program Files\Enigma Software Group\SpyHunter\esgiguard.sys [X]
S3 TDEIO; \??\C:\Windows\SysWOW64\sysprep\BOOTPRIO\tdeio64.sys [X]
Reg: reg delete "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\startupreg\WebCake Desktop" /f
C:\Program Files\Enigma Software Group
C:\Program Files (x86)\MediaPlayerV1
C:\windows\ACF5FE1B377240688B872D2A6EFD0A05.TMP
Folder: C:\Windows\system32\GroupPolicy
Folder: C:\Windows\SysWOW64\GroupPolicy
Reg: reg add "HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /v DefaultScope /t REG_SZ /d {F05BE2D7-06EE-4634-9904-928228DD9C5F} /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Powstanie plik fixlog.txt.

 

2. Uruchom TFC - Temp Cleaner.

 

3. Zrób nowy skan FRST (bez Addition). Dołącz plik fixlog.txt.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście FRST podmienia logi w folderze, z którego się uruchamia. Stare logi są archwizowane w folderze C:\FRST\Logs, ale tam nie grzeb.

 

Ręczny pobór informacji o blokadach GroupPolicy okazał się już w zasadzie niepotrzebny. Dokładnie rozpisałam te przypadki i metodę rozwiązywania, na podstawie tego autor wczoraj w nocy dodał super pomocną detekcję tego w FRST. Akcja:

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CMD: copy C:\Windows\system32\GroupPolicy\User\Registry.pol C:\Users\User\Desktop
GroupPolicy: Group Policy on Chrome detected 
C:\Windows\SysWOW64\GroupPolicy\gpt.ini

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Powstanie plik fixlog.txt.

 

2. Zresetuj system. Jest to konieczne, by reset polityk wszedł w życie. Zrób nowy skan FRST (bez Addition). Dołącz też plik fixlog.txt. Na Pulpicie powstała kopia pliku Registry.pol, zapakuj do ZIP i wyślij mi paczkę na PW.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Tak, miało samo zniknąć (opracowywałam procedury usuwania), dlatego w podejściu resetującym polityki nie zadałam do usuwania folderu tego rozszerzenia. Ale końcowy log FRST po operacji nadal pokazywał folder rozszerzenia na dysku:

 

CHR Extension: (Media Player) - C:\Users\User\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\mfkkbpflogcecehhkgifepmhgfipedag [2014-02-10]

 

Dla świętego spokoju sprawdź czy jest w podanej lokalizacji folder o identyfikatorze mfkkbpflogcecehhkgifepmhgfipedag.

 

 

 

Dziękuję za pomoc i czuję się zobowiązany do wsparcia serwisu.

Dziękuję.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...