Skocz do zawartości

FreeSoft Today, fst pl 46 - problem z usunięciem


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Logi podane w pierwszym poście: dwa razy podany OTL Extras (usuwam nadwyżkę), brak głównego raportu FRST. I skoro były manipulacje na innym forum, to mam tu stare dane i są potrzebne nowe logi (OTL + FRST) zrobione z teraz po wszystkich akcjach. Logi mają być wykonane wg instrukcji w przyklejonym: KLIK.

 

Ja nie mogę sprawdzić nawet logów po usuwaniu na tamtym forum, bo załączniki są blokowane dla gości. Poza tym, tam sprawdzano po usuwaniu głównie OTL a nie FRST (lepsze detekcje niż OTL).

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Do wdrożenia drobne poprawki:

 

1. Przez Panel sterowania odinstaluj adware Winamp Packages.

 

2. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

C:\Users\XoX\AppData\Roaming\0D1F1S1C1P0P1C1F1N1C1T1H2UtF1E1I
Task: {EBD9D280-5D5A-401D-985A-2638D4DABEF8} - \APSnotifierCA No Task File
SearchScopes: HKCU - {0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A} URL =
SearchScopes: HKCU - {67A2568C-7A0A-4EED-AECC-B5405DE63B64} URL =
SearchScopes: HKCU - {6A1806CD-94D4-4689-BA73-E35EA1EA9990} URL =
BHO: No Name - {761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43} - No File
BHO: Java(tm) Plug-In 2 SSV Helper - {DBC80044-A445-435b-BC74-9C25C1C588A9} - C:\Program Files\Java\jre6\bin\jp2ssv.dll No File
U3 tmlwf;
U3 tmwfp;
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Przedstaw wynikowy plik fixlog.txt.

 

 

BTW. Ten "Revealer Keylogger" to celowa instalacja jak sądzę?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Ten błąd Winamp Packages może się zdarzyć. Jak sądzę wpis został usunięty automatycznie z listy zainstalowanych programów. Ja i tak za pomocą skryptu FRST w kroku dwa (czyli po deinstalacji) wyrzuciłam z dysku powiązany katalog C:\Users\XoX\AppData\Roaming\0D1F1S1C1P0P1C1F1N1C1T1H2UtF1E1I. I możesz już kończyć zadania:

 

1. Uruchom TFC - Temp Cleaner.

 

2. Przez SHIFT+DEL (omija Kosz) skasuj z dysku:

 

C:\AdwCleaner

C:\FRST

C:\Users\XoX\Downloads\Programy LOGI\FRST64.exe

 

W OTL uruchom Sprzątanie.

 

3. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

4. Zaktualizuj wyliczone poniżej programy: KLIK. Wg raportu są tu następujące wersje:

 

Internet Explorer Version 10

 

==================== Installed Programs ======================

 

Adobe Flash Player 11 ActiveX (x32 Version: 11.7.700.224 - Adobe Systems Incorporated) ----> wtyczka dla IE

Adobe Flash Player 11 Plugin (x32 Version: 11.7.700.224 - Adobe Systems Incorporated) ----> wtyczka dla Firefox/Opera

Adobe Reader XI - Polish (x32 Version: 11.0.00 - Adobe Systems Incorporated)

Microsoft Office Enterprise 2007 (x32 Version: 12.0.4518.1014 - Microsoft Corporation) ----> instalacja pakietu SP3

Microsoft Silverlight (Version: 5.1.20513.0 - Microsoft Corporation)

Mozilla Firefox 26.0 (x86 pl) (x32 Version: 26.0 - Mozilla)

Opera 12.15 (x32 Version: 12.15.1748 - Opera Software ASA)

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Czy ten program do usuwania można używać częściej?

 

Przy wykasowaniu folderów przywracania wyskoczył taki błąd (wydaje mi się, że nie miałam zaznaczonej opcji przywracania systemu)

 

Nie wiem czy dobrze rozumiem- te programy, które wymieniłaś mam zaktualizować do nowszych wersji? Za pomocą windows update? Jeśli tak to nie ma takich aktualizacji. Nie wiem może coś źle robię...

post-12692-0-87500000-1392401959_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Czy ten program do usuwania można używać częściej?

Owszem, TFC - Temp Cleaner można używać w określonych odstępach czasu.

 

 

Przy wykasowaniu folderów przywracania wyskoczył taki błąd (wydaje mi się, że nie miałam zaznaczonej opcji przywracania systemu)

Błąd "Nazwa pliku, nazwa katalogu lub składnia etykiety woluminu jest niepoprawna. (0x8007007B)" jest charakterystyczny dla wadliwych układów, gdy jest zła ścieżka do woluminu. Na obrazku akurat przykryłaś spis swoich dysków oknami dialogowymi, ale tam z boku widać kawałeczek ikonek i ta ostatnia pozycja mająca ikonę żółtego folderu zapewne ma oznaczenie (Brak). To jest właśnie ten wadliwy fantom.

 

Należy dla wejścia oznaczonego jako (Brak) kompletnie wyłączyć Ochronę (w konsekwencji wejście powinno zniknąć), i dopiero dla wejścia z ikonką systemowej flagi Windows opróżnić punkty Przywracania.

 

 

Nie wiem czy dobrze rozumiem- te programy, które wymieniłaś mam zaktualizować do nowszych wersji? Za pomocą windows update? Jeśli tak to nie ma takich aktualizacji. Nie wiem może coś źle robię...

Wejdź do linka, który podałam, tam są podane strony domowe programów, skąd się pobiera nowsze wersje.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Mam jeszcze pewien problem....po instalacji tego złośliwego programu coś się stało z wordem i plikami pdf.

Posiadam Worda 2007 z zainstalowanym konwerterem do pdf. Zawsze w ten sposób tworzyłam dokumenty pdf.
Przesłałam taki pdf mailowo na drugi komputer-netbook. Miał problem z otworzeniem tego dokumentu- podobno uszkodzony.
Zainstalowałam PDFCreator - netbook bez problemu otwiera plik przekonwertowany za pomocą tego programu. ( Wszystko byłoby ok gdyby nie to, że pliki ważą 1,2MB a z worda kilkaset KB.)

Wysłałam ten sam plik pdf utworzony przez konwerter worda do kolegi - otworzył to bez problemu oraz do drugiej osoby- nie mogła otworzyć. Komunikat: Aplikacja nie została uruchomiona
Gdzie leży wina? Netbook świruje czy rzeczywiście coś jest nie tak z tym wbudowanym konwerterem z pakietu office ?
U mnie na komputerze działa wszystko ok.
Dla pewności zainstalowałam jeszcze raz pakiet office i ten konwerter.
Dodam, że skopiowałam na pendrive pliki pdf przekonwertowane z worda i netbook bez problemu je odczytał.
No parodia kwasny.gif
Jest to ważna sprawa, bo dokumenty są dość istotne i zależy mi aby każdy odbiorca mógł je bez problemu otworzyć.

Może jeszcze raz zainstalować pakiet adobe? Mam najnowszy - XI. Możliwe, że odbiorcy, którzy posiadają starszą wersję Adobe nie odczytają tych pdf-ów ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...