Skocz do zawartości

Freesoft Today


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam podobny problem jak użytkownik Hasacz z dnia 03.02.2014.

Outlook przesłał przyjmować jak i wysyłać e-maile, więc zrobiłem coś czego nie powinienem - kompaktowanie. Pliki odzyskałem, jednak nie mogłem ich ponownie otworzyć w outook'u. Zainstalowałem program "outlook express extraction". Od tej pory wyskakuje powiadomienie o instalacji Freesoft Today.

Korzystam z Windows XP 32 bit. W załączeniu pomocne pliki

OTL.Txt

Addition.txt

Extras.Txt

FRST.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Przeprowadź następujące działania:

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

() C:\Documents and Settings\user\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\fst_pl_41\upfst_pl_41.exe
HKLM\...\Run: [Regedit32] - C:\WINDOWS\system32\regedit.exe
HKLM\...\Run: [] - [X]
HKLM\...\Run: [fst_pl_41] - [X]
HKLM\...\Run: [upfst_pl_41.exe] - C:\Documents and Settings\user\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\fst_pl_41\upfst_pl_41.exe [3154416 2014-01-27] ()
HKLM\...\Run: [mobilegeni daemon] - C:\Program Files\Mobogenie\DaemonProcess.exe
HKLM\...\RunOnce: [Discount Dragon-repairJob] - wscript.exe "C:\Documents and Settings\user\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Discount Dragon\repair.js" "Discount Dragon-repairJob" [1846 2013-12-18] ()
HKU\S-1-5-21-1659004503-1417001333-1801674531-1004\...\Run: [Tiny download manager] - "C:\Documents and Settings\user\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\DM\TinyDM.exe" /M
HKU\S-1-5-21-1659004503-1417001333-1801674531-1004\...\Run: [NextLive] - C:\WINDOWS\system32\rundll32.exe "C:\Documents and Settings\user\Dane aplikacji\newnext.me\nengine.dll",EntryPoint -m l
Task: C:\WINDOWS\Tasks\bench-S-1-5-21-1659004503-1417001333-1801674531-1004.job => C:\Program Files\Bench\Updater\updater.exe 
Task: C:\WINDOWS\Tasks\bench-sys.job => C:\Program Files\Bench\Updater\updater.exe 
HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = http://www.nationzoom.com/web/?type=ds&ts=1391433867&from=slbnew&uid=HitachiXHDS721616PLA380_PVG904Z23NZS0V3NZS0VX&q={searchTerms}
HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://www.nationzoom.com/web/?type=ds&ts=1391433867&from=slbnew&uid=HitachiXHDS721616PLA380_PVG904Z23NZS0V3NZS0VX&q={searchTerms}
SearchScopes: HKLM - DefaultScope {33BB0A4E-99AF-4226-BDF6-49120163DE86} URL = http://www.nationzoom.com/web/?type=ds&ts=1391433867&from=slbnew&uid=HitachiXHDS721616PLA380_PVG904Z23NZS0V3NZS0VX&q={searchTerms}
SearchScopes: HKLM - {33BB0A4E-99AF-4226-BDF6-49120163DE86} URL = http://www.nationzoom.com/web/?type=ds&ts=1391433867&from=slbnew&uid=HitachiXHDS721616PLA380_PVG904Z23NZS0V3NZS0VX&q={searchTerms}
SearchScopes: HKCU - {28E271C9-9EE6-463F-8204-872054D9D679} URL = http://search.yahoo.com/search?fr=chr-greentree_ie&ei=utf-8&ilc=12&type=827316&p={searchTerms}
BHO: Discount Dragon BHO - {EA34C851-D481-49F5-A356-3A8B0A8F3B7E} - C:\Program Files\Discount Dragon\FrameworkBHO.dll ()
Hosts: 54.204.28.26 nikdaiaidiiiogaidkkekcmokcgcdeac
S0 b9b0c9bf14119a19; \SystemRoot\System32\Drivers\b9b0c9bf14119a19.sys [X]
S3 catchme; \??\C:\DOCUME~1\user\USTAWI~1\Temp\catchme.sys [X]
S1 iSafeNetFilter; \??\C:\Program Files\iSafe\iSafeNetFilter.sys [X]
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\IePluginService
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\WPM
C:\Documents and Settings\user\.android
C:\Documents and Settings\user\daemonprocess.txt
C:\Documents and Settings\user\Dane aplikacji\iSafe
C:\Documents and Settings\user\Dane aplikacji\nationzoom
C:\Documents and Settings\user\Dane aplikacji\newnext.me
C:\Documents and Settings\user\Dane aplikacji\SwvUpdater
C:\Documents and Settings\user\Moje dokumenty\Mobogenie
C:\Documents and Settings\user\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\BenchUpdater
C:\Documents and Settings\user\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\cache
C:\Documents and Settings\user\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\genienext
C:\Documents and Settings\user\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\freeSOFTtoday
C:\Documents and Settings\user\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\fst_pl_41
C:\Documents and Settings\user\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Lollipop
C:\Documents and Settings\user\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Mobogenie
C:\Documents and Settings\user\Dane aplikacji\systweak
C:\Program Files\Bench
C:\Program Files\MyPC Backup
C:\Program Files\predm
C:\Program Files\SupTab
C:\WINDOWS\System32\dmwu.exe
C:\WINDOWS\system32\epe2000.dll
C:\WINDOWS\System32\ImHttpComm.dll
C:\WINDOWS\system32\roboot.exe
Reg: reg delete "HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\MenuExt\Search the Web" /f
Reg: reg delete "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\MenuExt\Search the Web" /f

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Powstanie plik fixlog.txt.

 

2. Przez Dodaj/Usuń programy odinstaluj adware: Discount Dragon, pdfforge Toolbar v7.3. Od razu pozbądź się też zbędnego downloadera Akamai NetSession Interface + Akamai NetSession Interface Service.

 

3. W Google Chrome:

- Ustawienia > karta Ustawienia > Wygląd i zaznacz "Pokaż przycisk strony startowej" > klik w Zmień i usuń adres delta-search.com.

- Zresetuj cache wtyczek. W pasku adresów wpisz chrome://plugins i ENTER. Na liście wtyczek wybierz dowolną i kliknij Wyłącz. Następnie wtyczkę ponownie Włącz.

 

4. Uruchom AdwCleaner. Zastosuj Szukaj, a po tym Usuń. Powstanie folder C:\AdwCleaner z raportem z usuwania.

 

5. Uruchom TFC - Temp Cleaner.

 

6. Zrób nowy skan FRST (bez Addition). Dołącz plik fixlog.txt i log utworzony przez AdwCleaner.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Witam,

 

mam jedynie problem z programem pdfforge Toolbar v7.3. Wyskakuje komunikat "Error 1316.A network error occured attempting to read from the file C"\Windows\pdfforgetoolbar.msi.

 

W załącznieniu pliki

 

Dodatkowe pytanie, gdybym chciał wykonać podobny skan i naprawę, który teks musiałbym wkleić do notatnika - plik z fixlist.txt?

AdwCleanerS0.txt

FRST.txt

Fixlog.txt

Odnośnik do komentarza

Dodatkowe pytanie, gdybym chciał wykonać podobny skan i naprawę, który teks musiałbym wkleić do notatnika - plik z fixlist.txt?

Jeśli zmierzasz do ponownego użycia podanego tu skryptu do FRST na tym samym komputerze przy ponownym wystąpieniu problemu lub na innym komputerze, to całkowicie odpada. Skrypt jest robiony na podstawie konkretnego widoku systemu z konkretnego czasokresu, jest niepowtarzalny. Nawet jeśli taki sam problem ponownie wystąpi, trzeba robić od zera skany i na ich podstawie budować dopasowane skrypty. Gotowców tu brak.

 

 

mam jedynie problem z programem pdfforge Toolbar v7.3. Wyskakuje komunikat "Error 1316.A network error occured attempting to read from the file C"\Windows\pdfforgetoolbar.msi.

Podejrzewałam, że może być błąd. Obiekt wyglądał na mocno zdekompletowany. Zajmuję się nim w punktach 1 + 2 poniżej.

 

 

Wszystko zrobione. Finiszujemy:

 

1. Drobne poprawki. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

C:\Documents and Settings\user\Dane aplikacji\newnext.me
HKU\S-1-5-21-1659004503-1417001333-1801674531-1004\...\Run: [Akamai NetSession Interface] - "C:\Documents and Settings\user\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Akamai\netsession_win.exe"
SearchScopes: HKLM - DefaultScope value is missing.
Reg: reg delete HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\{D0F1CFB6-090B-45B6-86B9-20C72CD9B261} /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Przedstaw wynikowy fixlog.txt.

 

2. Uruchom to narzędzie Microsoftu: KLIK. Zaakceptuj > Wykryj problemy i pozwól mi wybrać poprawki do zastosowania > Odinstalowywanie > sprawdź czy widać na liście pdfforge Toolbar v7.3 > jeśli tak, to klik w Dalej.

 

3. Porządki po narzędziach. Przez SHIFT+DEL skasuj FRST i foldery C:\FRST, C:\MATS. W AdwCleaner uruchom Odinstaluj. W OTL uruchom Sprzątanie.

 

4. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

5. Do aktualizacji poniższe pozycje Adobe, Java i OpenOffice.org (by mógł korzystać z najnowszej Java): KLIK. Stan widziany obecnie:

 

==================== Installed Programs ======================

 

Adobe Reader XI (11.0.01) (Version: 11.0.01 - Adobe Systems Incorporated)

Adobe Shockwave Player 11.5 (Version: 11.5.9.620 - Adobe Systems, Inc.)

Java™ 6 Update 25 (Version: 6.0.250 - Oracle)

OpenOffice.org 3.3 (Version: 3.3.9567 - OpenOffice.org)

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za pomoc, nie mam już problemów.

 

We wcześniejszym poście chodziło mi o generowanie listy pod punktem 1 z wiadomości 9.48

Jeżeli sam chciałbym na innym komputerze pozbyć się "robaków" wykorzystując programy OTL FRS. Czy może jest to za bardzo "skomplikowane" dla początkującego?

Odnośnik do komentarza

We wcześniejszym poście chodziło mi o generowanie listy pod punktem 1 z wiadomości 9.48

 

Jeżeli sam chciałbym na innym komputerze pozbyć się "robaków" wykorzystując programy OTL FRS. Czy może jest to za bardzo "skomplikowane" dla początkującego?

By zbudować skrypt, musisz wiedzieć co przetwarzasz i jakie tego będą skutki. To wymaga naprawdę dużej wiedzy z zakresu Windows i budowy przeglądarek / programów, a także odwróżnienia wpisów złych od poprawnych. Bezmyślne wklejanie linii do Notatnika może się bardzo źle skończyć (uszkodzenie czegoś, a nawet niemożność wejścia już do Windows).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...