Skocz do zawartości

Awesmoehp w Mozilla Firefox


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój problem tkwi w tym, że nie potrafię usunąć wyszukiwarki Awesomehp z Mozilla Firefox, próbowałem ręczną metodą, niestety po ustawieniu strony startowej np na wp.pl , po uruchomieniu mozilli nadal wyskakuje Awesomehp. Proszę o pomoc, niżej zamieszczam obowiązkowe logi + log z Combofixa , użyłem go z niewiedzy (najpierw go odpaliłem i zeskanowałem , dopiero potem trafiłem na to forum :P, mam nadzieje że combofix nie zaszkodzi ). Proszę o pomoc ;) 

 

Pozdrawiam.

Addition.txt

Extras.Txt

OTL.Txt

FRST.txt

ComboFix.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Użycie ComboFix było zupełnieni epotrzebne, nie zrobił nic w zakresie tematu zasadniczego. Używałeś też skanery wątpliwej reputacji takie jak SpyHunter czy EMCO Malware Destroyer. Trzymaj się od nich z daleka. I tu nie koniec działań pod kątem adware. Skrót LNK to tylko jeden z fragmentów odpadków adware widocznych w systemie. Do wykonania:

 

1. Przez Dodaj/Usuń programy odinstaluj adware Skype Packages (to wrapper adware a nie część Skype) oraz ten wątpliwy EMCO Malware Destroyer.

 

2. Uruchom to narzędzie Microsoftu: KLIK. Zaakceptuj > Wykryj problemy i pozwól mi wybrać poprawki do zastosowania > Odinstalowywanie > zaznacz na liście fałszywy wpis Google Update Helper (od adware BonanzaDeals) > Dalej.

 

3. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.awesomehp.com/?type=hp&ts=1390728523&from=amt&uid=SAMSUNGXSP0812N_S00MJ10L201489
SearchScopes: HKLM - DefaultScope value is missing.
FF StartMenuInternet: FIREFOX.EXE - C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe http://www.awesomehp.com/?type=sc&ts=1390728523&from=amt&uid=SAMSUNGXSP0812N_S00MJ10L201489
FF HKLM\...\Firefox\Extensions: [lightningnewtab@gmail.com] - C:\Documents and Settings\Adam\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\sctlj4v7.default\extensions\lightningnewtab@gmail.com.xpi
S2 Update Surftastic; "C:\Program Files\Surftastic\updateSurftastic.exe" [x]
S3 catchme; \??\C:\DOCUME~1\Adam\USTAWI~1\Temp\catchme.sys [x]
S3 esgiguard; \??\C:\Program Files\Enigma Software Group\SpyHunter\esgiguard.sys [x]
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\IePluginService
C:\Documents and Settings\Adam\.android
C:\Documents and Settings\Adam\daemonprocess.txt
C:\Documents and Settings\Adam\Dane aplikacji\0F1F1C2Y1H1P1C0I0T
C:\Documents and Settings\Adam\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\cache
C:\Documents and Settings\Adam\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Google
C:\Program Files\Enigma Software Group
C:\WINDOWS\455F074C814E4520B69B5584BD90400C.TMP
C:\WINDOWS\system32\Drivers\sp_rsdrv2.sys
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Powstanie plik fixlog.txt.

 

4. Zrób nowy skan FRST (bez Addition). Dołącz plik fixlog.txt. Zaprezentuj także co robił wcześniej AdwCleaner, którego niewątpliwie używałeś, tzn. przedstaw logi nagrane w folderze C:\AdwCleaner.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...