Skocz do zawartości

Duuuuuuuży problem {wirusy itd.} :)


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć , yo , witam :D , od pewnego czasu mam problem a mianowicie od kiedy kumple namówili mnie na Tibie i "botowanie" mówili że antywirus wykrywa ale w tym nic nie ma pojawiło się pare wirusów potem kolega stworzył wlasny serwer jakby tibi tylko "DBODragonball" i pobrałem jego clienta i nagle komputer zaczął się zacinać to się wystraszyłem i to usunąłem , lekko przestał się scinać ale zaczęło się wariowanie . Wyskakiwały mi okienka z AVG cały czas praktycznie to samo klikałem tylko usun wszystko i cały czas wyskakiwały te okienka:

 

post-12552-0-89062500-1390664444_thumb.png

 

To się działo 2-3 miesiące temu ja dopiero dzisiaj zastanowiłem się nad "uzyskaniem pomocy" z forum ponieważ pewnie znacie słynną grę " League of Legends" wybrałem postać i co chwilę mnie wyrzucało z gry tak jakby wirus usuwał mi jakieś pliki tak to odczuwałem za każdym włączeniem komputera musialem instalować wszystko na nowo ponieważ gdy klikałem na ikonę nic się nie działo totalnie nic tylko klepsydra (w win7 kółeczko ;D ), dzisiaj chciałem sobie pograc na steamie w deus ex human revolution to gdy chcę włączyć gre to wyskakuje taki oto błąd:

 

post-12552-0-29687500-1390664700_thumb.png

 

Poszperałem w google i ludzie mówili żeby zainstalować biblioteki co również zrobiłem ale nie pomagało , teraz gdy pisze temat AVG znów wariuje:

 

post-12552-0-43750000-1390664957_thumb.png

 

[ trochę czasu temu używałem "antywirusa" "YAC" Yet another clean - nie wiem czy on jest bezpieczny ale mimo to coś tam usuwał ]  Przeepraszam za taki długi post ale no naprawdę potrzebuje tej pomocy :) 

 

DODAM IŻ Sality-Killer nie wykrył żadnego wirusa typu "sality" pamiętam że były ale  Microsoft security essentials wyczyscil caly dysk dosłownie usunął nawet pliki z windowsa ;)

 

Dodam iż system to : Windows 7 ultimate 32 Bit .

 

>START>PANELSTEROWANIA>PROGRAMY>ODINSTALUJPROGRAMY : post-12552-0-73437500-1390665625_thumb.png post-12552-0-45312500-1390665629_thumb.png

 

Logi :

OTL - OTL.Txt

 

GMER - nie masz uprawnien do wysyłania tego typu plików

 

FRST - FRST.txt    ,  Addition.txt : Addition.txt

 

Brakuje czegoś ? piszcie ! [ mam sklerozę ;D ]

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Log z FRST zrobiony na złym ustawieniu, opcje Drivers MD5 i List BCD nie miały być zaznaczone. GMER nie możesz dołączyć, gdyż próbujesz wstawiać pliki o rozszerzeniu *.log, a w załącznikach dopuszczam tylko *.txt. Logi tu na razie już zostawmy. Wprawdzie w systemie jest porządny śmietnik adware, ale są tu nadrzędne objawy usuwające to w cień:

 

 

To się działo 2-3 miesiące temu ja dopiero dzisiaj zastanowiłem się nad "uzyskaniem pomocy" z forum ponieważ pewnie znacie słynną grę " League of Legends" wybrałem postać i co chwilę mnie wyrzucało z gry tak jakby wirus usuwał mi jakieś pliki tak to odczuwałem za każdym włączeniem komputera musialem instalować wszystko na nowo ponieważ gdy klikałem na ikonę nic się nie działo totalnie nic tylko klepsydra (w win7 kółeczko ;D ), dzisiaj chciałem sobie pograc na steamie w deus ex human revolution to gdy chcę włączyć gre to wyskakuje taki oto błąd

 

(...)

 

DODAM IŻ Sality-Killer nie wykrył żadnego wirusa typu "sality" pamiętam że były ale Microsoft security essentials wyczyscil caly dysk dosłownie usunął nawet pliki z windowsa

SalityKiller adresuje tylko i wyłącznie infekcję w wykonywalnych typu Sality. Obrazki z AVG wskazują na innego wirusa w wykonywalnych, czyli Parite. Wirus jest tego rodzaju co Sality, niszczy wszystkie pliki wykonywalne na wszystkich dyskach. Tu masz aż trzy partycje, na wszystkich może być już wirus:

 

==================== Drives ================================

 

Drive c: () (Fixed) (Total:244.04 GB) (Free:194.81 GB) NTFS

Drive d: () (Fixed) (Total:221.62 GB) (Free:179.26 GB) NTFS

Drive g: (Sejf gier) (Fixed) (Total:20 GB) (Free:7.28 GB) NTFS

 

Nie wolno Ci też z tych partycji teraz skopiować / zgrać na jakieś inne nośniki żadnych plików wykonywalnych (instalatorów gier czy programów), gdyż to są nośniki wirusa.

 

Te objawy z "usuwaniem się programów" i błędami to są pośrednie znaki katastrofy, to oznacza że pliki są zniszczone przez wirusa. Reinstalacja programów podczas gdy działa wirus nic nie da, gdyż następuje reinfekcja. Niestety to taki rodzaj infekcji, że kroi się format i to niezależnie od tego czy da się powstrzymać infekowanie. Nawet jeśli infekcja zostanie powstrzymana, szkody w plikach Windows i programów mogą być już trwałe, i tak trzeba będzie reinstalować / naprawiać, a czasokres zadania i trud z przeładowaniem komponentów może przekroczyć opłacalność operacji. Wiele rzeczy może też nie wyjść na jaw od razu...

 

 


1. Zacznij od zastosowania specjalizowanej szczepionki AVG rmparite.exe. Ale usuwanie spod Windows może być nieskuteczne, toteż podsuwam też płytę Kaspersky Rescue Disk (płytę musisz przygotować na innym niezainfekowanym komputerze).

 

2. Po wszystkich skanach zgłoś się tutaj ze statystykami. Jak mówię, w dalszej perspektywie jest format wszystkich partycji.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...