Skocz do zawartości

PING.EXE, obciążenie procesora, autouruchamianie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jakiś czas temu zauważyłem (czasami) spadki wydajności w grach, a mianowicie proces PING.EXE, który uruchamiał się i zamykał sam. Bywało, że w tym samym czasie były 4 do 5 procesów o tej nazwie i każdy używał procesor w znacznym stopniu. Przeskanowałem wtedy estem ss, hitman pro, roguekiller oraz Malwarebytes Ani-Malware. Nie pamiętam dokładnie ale coś na pewno usunął i na tym poprzestałem. 

 

Wczoraj już nie wytrzymałem (nadal czasami są spadki) i sprawdziłem dalej procesy. Zauważyłem, że proces ping.exe w czasie gry dalej istnieje, jest uruchomiony, po około 2 sekundach zamykany i od nowa uruchamiany. I tak cały czas. W czasie pracy z pulpitem ten proces nie jest uruchamiany. 

 

Ponownie wczoraj wykonałem skanowanie tak jak kiedyś wyżej wymienionymi programami i tym razem nic nie zostało wykryte.

 

Postanowiłem poczytać coś więcej na temat tego procesu i trafiłem na to forum. Prosiłbym was o pomoc w usunięciu tego problemu.

 

 

Addition.txt

FRST.txt

log 3wunt1w5.txt

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie wiadomo co usuwałeś wcześniej programami skanującymi i czy to miało w ogóle znaczenie. I nie ma tu żadnych oznak infekcji widzialnych w raportach. Do usunięcia tylko mini odpadki po adware i odinstalowanych programach, ale to nie ma żadnego związku z opisywanymi zjawiskami. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

SearchScopes: HKLM - DefaultScope {9BB47C17-9C68-4BB3-B188-DD9AF0FD2A69} URL = http://search.bearshare.com/web?src=ieb&q={searchTerms}
SearchScopes: HKLM - {9BB47C17-9C68-4BB3-B188-DD9AF0FD2A69} URL = http://search.bearshare.com/web?src=ieb&q={searchTerms}
SearchScopes: HKCU - DefaultScope {9BB47C17-9C68-4BB3-B188-DD9AF0FD2A69} URL = http://search.bearshare.com/web?src=ieb&q={searchTerms}
SearchScopes: HKCU - {9BB47C17-9C68-4BB3-B188-DD9AF0FD2A69} URL = http://search.bearshare.com/web?src=ieb&q={searchTerms}
SearchScopes: HKCU - {AD22EBAF-0D18-4fc7-90CC-5EA0ABBE9EB8} URL = http://www.daemon-search.com/search/web?q={searchTerms}
Toolbar: HKCU - No Name - {32099AAC-C132-4136-9E9A-4E364A424E17} - No File
ShellExecuteHooks: - {AEB6717E-7E19-11d0-97EE-00C04FD91972} - No File [ ]
S2 HitmanPro36CrusaderBoot; "G:\antywirusy\hitman-pro.exe" /crusader:boot [x]
S2 avgntflt; system32\DRIVERS\avgntflt.sys [x]
S1 avipbb; system32\DRIVERS\avipbb.sys [x]
S1 avkmgr; system32\DRIVERS\avkmgr.sys [x]
S3 catchme; \??\C:\Users\damian\AppData\Local\Temp\catchme.sys [x]
S3 cpuz126; \??\C:\Users\damian\AppData\Local\Temp\cpuz.sys [x]
U4 sptd;
S1 ssmdrv; system32\DRIVERS\ssmdrv.sys [x]
U3 TrueSight; \??\ [x]
S3 VMnetAdapter; system32\DRIVERS\vmnetadapter.sys [x]
HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SafeBoot\Network\MpfService => ""="Service"
C:\Users\damian\AppData\Local\temp\*.exe
C:\Users\damian\AppData\Local\temp\*.dll

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Przedstaw wynikowy fixlog.txt.

 

 

Wczoraj już nie wytrzymałem (nadal czasami są spadki) i sprawdziłem dalej procesy. Zauważyłem, że proces ping.exe w czasie gry dalej istnieje, jest uruchomiony, po około 2 sekundach zamykany i od nowa uruchamiany. I tak cały czas. W czasie pracy z pulpitem ten proces nie jest uruchamiany.

Rozumiem, że chodzi o "World of Tanks". Czy to oryginalny niecrackowany i niezmoddowany wariant gry? I te wielokrotne wystąpienia systemowego ping.exe to chyba pochodna jakiegoś moda wpuszczonego do gry, z tego co rozumiem z tego tematu na rosyjskim forum gry (translator fatalnie to tłumaczy): KLIK.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Skrypt pomyślnie wykonany.

 

1. Usuiń narzędzia: przez SHIFT+DEL skasuj FRST i folder C:\FRST, w OTL uruchom Sprzątanie.

 

2. Wykonaj także aktualizacje poniej wyliczonych programów: KLIK.

 

==================== Installed Programs ======================

 

Adobe Flash Player 11 ActiveX (Version: 11.9.900.170 - Adobe Systems Incorporated) ----> wtyczka dla IE

Adobe Flash Player 11 Plugin (Version: 11.9.900.170 - Adobe Systems Incorporated) ----> wtyczka dla Opera

Adobe Reader 9.5.5 - Polish (Version: 9.5.5 - Adobe Systems Incorporated)

Adobe Shockwave Player 11.6 (Version: 11.6.5.635 - Adobe Systems, Inc.)

Java 7 Update 9 (Version: 7.0.90 - Oracle)

Java™ 6 Update 20 (Version: 6.0.200 - Sun Microsystems, Inc.)

Microsoft Office 2007 Service Pack 2 (SP2) (Version: - Microsoft) Hidden

Microsoft Silverlight (Version: 4.0.60129.0 - Microsoft Corporation)

 

 

Dokładnie tak, o tę grę chodzi. Normalna wersja oryginalna, ale z modami.

Z podlinkowanego wątku wynika, że mnogość wystąpień ping jest defektem jednego z modów. Wnioski: "odmodować" grę, by się przekonać jak chodzi czysty klient bez żadnych dodatkowych uzupełnień.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...