Skocz do zawartości

Polizja Biuro Służby Kryminalnej


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Tytuł tematu dostosowałam, tytułem ma być problem zasadniczy. Zacznij od zasad działu: KLIK. Jest tam wyraźnie napisane jakie raporty są tu obowiązkowe (FRST / OTL i GMER) i są podane linki do instrukcji ich tworzenia. Proszę dostarczyć wszystkie wymagane raporty.

 

Użycie ComboFix nie jest zgodne z "naszymi poradami". Na temat używania ComboFix, dlaczego nie należy tego robić na własną rękę: KLIK. I podane wyżej zasady działu wyraźnie mówią, że jeśli użyto narzędzie, należy przedstawić log C:\ComboFix.txt.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Do uzupełniania wypowiedzi / poprawiania posta, gdy nikt jeszcze nie odpisał, służy opcja Edytuj, a nie post pod postem. Wszystko skleiłam. Dałeś też za dużo logów, miały być OTL i FRST, DDS nie (usunęłam).

 

Wracając do sprawy z infekcją "Polizja Biuro Służby Kryminalnej": w ComboFix nie ma żadnych śladów usuwania czegokolwiek od infekcji, pozostałych logach także brak znaków infekcji. Wnioski: to był wariant infekcji o charakterze "tymczasowym", komunikat na poziomie przeglądarki internetowej, nie trzeba było uruchamiać ComboFix. Stosowałeś także SpyHunter, jest to skaner wątpliwej reputacji. W związku z tym, że nie widzę tu oznak infekcji, tylko drobne działania do wykonania:

 

1. Usunięcie wpisów pustych i inne korekty (w tym usuwanie niepoprawnie odinstalowanego Ad-aware). Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

ProxyServer: :0
HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://www.microsoft.com/isapi/redir.dll?prd=ie&ar=iesearch
HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = http://www.google.com/ie
StartMenuInternet: IEXPLORE.EXE - C:\Program Files (x86)\Internet Explorer\iexplore.exe
SearchScopes: HKLM - {0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A} URL =
SearchScopes: HKLM-x32 - {0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A} URL =
SearchScopes: HKCU - DefaultScope {0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A} URL =
SearchScopes: HKCU - {1C7E4478-89AC-425E-930B-BA1621C09F19} URL =
SearchScopes: HKCU - {5244BBA0-0BB0-4D02-9B73-31B97DA0E5F4} URL = http://websearch.ask.com/redirect?client=ie&tb=ALSV5&o=1665&src=kw&q={searchTerms}&locale=&apn_ptnrs=AU&apn_dtid=YYYYYYYYPL&apn_uid=f88a341d-a47d-4cfc-a160-78c0f8bdb8e9&apn_sauid=37B1C728-4006-4BD1-834C-E24E76049F08&
SearchScopes: HKCU - {EDC1EABF-64C5-48AD-8065-1AF5BF5BD1A0} URL =
FF HKLM\...\Thunderbird\Extensions: [eplgTb@eset.com] - C:\Program Files\ESET\ESET NOD32 Antivirus\Mozilla Thunderbird
FF SearchPlugin: C:\Program Files (x86)\mozilla firefox\searchplugins\avg-secure-search.xml
Task: {A439E2B9-4A02-4EB6-9CBF-D7E33756DF37} - System32\Tasks\{F1E0A289-B1FC-4C69-AAF9-A0753A6EA736} => Firefox.exe
S3 GDPkIcpt; C:\Windows\system32\drivers\PktIcpt.sys [59768 2012-07-09] (G Data Software AG)
S3 Lavasoft Kernexplorer; C:\Program Files (x86)\Lavasoft\Ad-Aware\KernExplorer64.sys [17152 2011-09-07] ()
R1 SbFw; C:\Windows\System32\drivers\SbFw.sys [253528 2011-04-05] (Sunbelt Software, Inc.)
S3 SBFWIMCL; C:\Windows\System32\DRIVERS\sbfwim.sys [84568 2011-02-08] (Sunbelt Software, Inc.)
R3 SBFWIMCLMP; C:\Windows\System32\DRIVERS\SBFWIM.sys [84568 2011-02-08] (Sunbelt Software, Inc.)
S3 sbhips; C:\Windows\System32\drivers\sbhips.sys [60504 2011-04-05] (Sunbelt Software, Inc.)
R1 SbTis; C:\Windows\System32\drivers\sbtis.sys [94296 2011-04-05] (Sunbelt Software, Inc.)
S3 AndNetDiag; system32\DRIVERS\lgandnetdiag64.sys [x]
S3 ANDNetModem; system32\DRIVERS\lgandnetmodem64.sys [x]
S3 andnetndis; system32\DRIVERS\lgandnetndis64.sys [x]
S3 catchme; \??\C:\ComboFix\catchme.sys [x]
S1 inspect; system32\DRIVERS\inspect.sys [x]
S3 PCDSRVC{D3412D80-CF3B4A27-06020200}_0; \??\c:\program files\my dell\pcdsrvc_x64.pkms [x]
S3 Prot6Flt; system32\DRIVERS\Prot6Flt.sys [x]
S1 SBRE; \??\C:\Windows\system32\drivers\SBREdrv.sys [x]
S3 usbbus; system32\DRIVERS\lgx64bus.sys [x]
S3 UsbDiag; system32\DRIVERS\lgx64diag.sys [x]
S3 USBModem; system32\DRIVERS\lgx64modem.sys [x]
U2 wuaserv;
C:\Program Files\Enigma Software Group
C:\Program Files (x86)\Lavasoft
C:\Users\Wiki\AppData\Roaming\Ad-Aware Antivirus
C:\Users\Wiki\AppData\Roaming\ArcaBit
C:\Users\Wiki\AppData\Roaming\ArcaVirMicroScan
C:\Users\Wiki\AppData\Roaming\f-secure
C:\Windows\System32\drivers\SbFw.sys
C:\Windows\System32\DRIVERS\sbfwim.sys
C:\Windows\System32\DRIVERS\SBFWIM.sys
C:\Windows\System32\drivers\sbhips.sys
C:\Windows\System32\drivers\sbtis.sys
C:\Windows\System32\Tasks\{B27A2A36-8081-4C05-835E-46C972A5129F}
C:\Windows\System32\Tasks\{35686AED-AFA1-4988-98DB-D4650D8ADC6E}
C:\Windows\ACF5FE1B377240688B872D2A6EFD0A05.TMP
Unlock: HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings\ZoneMap
Reg: reg delete "HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings\ZoneMap\Domains" /f
Reg: reg delete "HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search" /f
Reg: reg delete HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\Google\Chrome /f

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Powstanie plik fixlog.txt.

 

2. Pozbądź się nadmiaru skanerów. Odinstaluj: Kaspersky Security Scan, Panda ActiveScan 2.0, Skaner on-line mks_vir, Spybot - Search & Destroy. Te dwa ostatnie to starocie.

 

3. Odinstaluj ComboFix w poprawny sposób. Klawisz z flagą Windows + R i w polu Uruchom wklej komendę:

 

C:\Users\Wiki\Desktop\ComboFix.exe /uninstall

 

4. Zrób nowy skan FRST (bez Addition). Dołącz plik fixlog.txt.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Skrypt FRST pomyślnie wykonany. Poprawki zadam potem, bo teraz już wychodzę z domu. W kwestii:

 

 

Niewiem od kiedy ale cofnął mi się zegar w kompie o 1 godz. Może masz jakiś pomysł?

Zacznij od sprawdzenia ustawień w Windows:

- Panel sterowania > Zegar, język i region > Data i godzina. W karcie karta Data i godzina > Zmień strefę czasową > czy jest wybrana pozycja (UTC +01:00) Sarajewo, Skopie, Warszawa, Zagrzeb oraz zaznaczona opcja "Automatycznie dostosuj zegar do zmiany czasu"? W karcie Czas z internetu > Zmień ustawienia > czy jest zaznaczona opcja "Synchronizuj z internetowym serwerem czasu" a ów serwer to time.windows.com?

- Start > w polu szukania wpisz services.msc > jaki Typ uruchomienia ma Usługa Czas systemu Windows: Ręczny czy Wyłączony?

 

A jeśli to nie kwestia ustawień Windows, to jest możliwość sprzętowa (bateryjka BIOS siada).

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Musiałem przywrócić system z przed combofixa. Wszystkie karty sieciowe w menadżerze urządzeń system opisał, że rejestr jest uszkodzony lub brakuje wpisów. I jeszcze jedno. Mam laptop Dell inspiron N7010. Na klawiaturze są tak zwane klawisze multimedialne. Poprzednio kiedy zgłaśniałem lub rozjaśniałem pojawiało sie na ekranie stosowne powtwierdzenie. Teraz tego nie ma. Proszę o pomoc. Aha- IE przestał działać.

Odnośnik do komentarza

Musiałem przywrócić system z przed combofixa. Wszystkie karty sieciowe w menadżerze urządzeń system opisał, że rejestr jest uszkodzony lub brakuje wpisów.

Efekt budzi skojarzenia z następującymi wydarzeniami, albo albo:

- ComboFix coś nabroił w ustawieniach sieci.

- Skutek uboczny mojego skryptu do FRST, który usuwał m.in. szczątki niepoprawnie odinstalowanego antywirusa Ad-aware. Byś może te odpadkowe sterowniki (z sygnaturą Sunbelt) były jako filtry na kartach sieciowych i przed ich usunięciem należało sprawdzić komponenty sieciowe.

 

Skoro cofnąłeś system, to niestety wszystko co było dotychczas zrobione wróciło na miejsce. Proponuję:

- Cofnąć to Przywracanie systemu, by wrócić do czasu po moich operacjach.

- Następnie: Panel sterowania > Sieć i Internet > Centrum sieci i udostępniania > z boku klik w Zmień ustawienia karty sieciowej > po kolei na każde widoczne tam połączenie z prawokliku pobierz Właściwości > w pierwszej karcie na liście komponentów sprawdź czy nie ma czegoś od Sunbelt lub innych programów wtórnych > znalezione podświetl, odinstaluj i zresetuj system.

 

 

Mam laptop Dell inspiron N7010. Na klawiaturze są tak zwane klawisze multimedialne. Poprzednio kiedy zgłaśniałem lub rozjaśniałem pojawiało sie na ekranie stosowne powtwierdzenie. Teraz tego nie ma.

Tu nie wiem o co chodzi i o jakie potwierdzenie chodzi. Nie posiadam Della do porównania.

 

 

Aha- IE przestał działać.

Ale jak to się objawia?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...