Skocz do zawartości

Prawdopodobieństwo infekcji


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Brakuje raportów GMER oraz FRST Addition (albo to pole w konfiguracji nie było zaznaczone, albo powstały log nie został dostarczony). Poza tym, niech znajomy dostarczy więcej informacji skąd podejrzenie infekcji oraz log ComboFix C:\ComboFix.txt (uruchamiał narzędzie), bo na razie tu nie ma żadnych oznak infekcji. Widać tylko mikro odpadki adware, ale to nie ma specjalnego znaczenia.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Dzięki picasso jak na razie jutro będziemy się widzieli, wykonam jeszcze raz potrzebne raporty i wstawię.

 

pozdrawiam,

 

 

Niestety w weekend nie udało nam się spotkać będę dzisiaj. Kolega boi się, że ktoś, kto mu ostatnio komputer naprawiał pozostawił jakieś szpiegowskie oprogramowanie.

 

Nie wiem jak się do tego zabrać, czy istnieje możliwość nie wykrycia takiego softu? Ewentualnie czym zabrać się do skanowania komputera w poszukiwaniu takowego??

 

pozdrawiam,

arek

Odnośnik do komentarza

Kolega boi się, że ktoś, kto mu ostatnio komputer naprawiał pozostawił jakieś szpiegowskie oprogramowanie.

Czy te obawy mają jakieś bardziej namacalne podstawy, tzn. skąd mu to przyszło do głowy + czy są w systemie jakieś dziwne znaki? I na czym polegała ta "naprawa", w jakim obszarze się odbywała? Ja potrzebuję nieco więcej konkretów niż samo podejrzenie stworzone tylko na podstawie faktu, że komputer był w cudzych rękach.

 

 

Nie wiem jak się do tego zabrać, czy istnieje możliwość nie wykrycia takiego softu? Ewentualnie czym zabrać się do skanowania komputera w poszukiwaniu takowego??

Owszem, taka możliwość nie wykrycia infekcji żadnym narzędziem istnieje.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...