Skocz do zawartości

Problem Win.32 BProtect-D


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przy skanowaniu Avast wykrywa mi Win 32.BProtect-D Trj i niesty żaden program, który służy do usuwania takich plików mi nie działa. A poza tym zauważyłam pogorszenie funkcjonawania przeglądarki internetowej tj. problemy w pobieraniach plików i ich instalowania . Proszę o pomoc!

 

Mój system to Windows 8 , 64-bitowy

FRST.txt

Addition.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Proszę nie pisz posta pod postem (skleiłam), gdy nikt jeszcze nie odpisał. Do uzupełniania wypowiedzi służy opcja Edytuj. A informacja jaki to system jest mi zbędna, to jest precyzyjnie podane w raporcie:

 

Windows 8 (X64) OS Language: Polish

Internet Explorer Version 10

 

A poza tym zauważyłam pogorszenie funkcjonawania przeglądarki internetowej tj. problemy w pobieraniach plików i ich instalowania

A to może być nie powiązane wcale z adware. Przesadziłeś z antywirusami. Zgroza, tu są zainstalowane i wspólnie działają aż dwa potężne systemy: avast! Free Antivirus + McAfee Internet Security. Nigdy się nie łączy dwóch programów tego rodzaju wspólnie. Skutki uboczne: konflikty, spowolnienie pracy systemu, a nawet zablokowanie startu systemu.

 

 

przy skanowaniu Avast wykrywa mi Win 32.BProtect-D Trj i niesty żaden program, który służy do usuwania takich plików mi nie działa.

Nie podałeś w w czym (jaka ścieżka dostępu) Avast to widzi. Wg nazwy jest to element adware, ale nazwa jest ogólna i może oznaczać wiele rzeczy. Przed przejściem do dalszych działań proszę podać mi tę informację.

 

Na razie w raportach widzę adware: YouTubeDownloaderConverter (GVU Technologies), który wg EULA na stronie domowej para się podmianą stron startowych, oraz drobne odpadki qvo6 / searchgol. Poza tym, od razu uwaga na temat Twojego postępowania, które przyciąga adware na komputer. Oto świeżo pobrany plik na dysku: C:\Users\ROX\Downloads\Trojan Remover 6.8.8.2623_isdmgr.exe. To nie jest poprawny prawdziwy instalator programu, tylko portalowy śmieć "Asystent pobierania", którego cel to zabrudzić system. Zanim przejdziesz dalej, proszę przeczytaj o portalach i "Asystentach": KLIK.

 

Wstępnie do przeprowadzenia:

 

1. Przez Panel sterowania odinstaluj YouTubeDownloaderConverter oraz jeden z antywirusów.

 

2. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

HKLM\...\Policies\Explorer: [NoControlPanel] 0
HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.searchgol.com/?babsrc=HP_ss&mntrId=DE0E00A0C6000000&affID=125032&tsp=5034
StartMenuInternet: IEXPLORE.EXE - C:\Program Files (x86)\Internet Explorer\iexplore.exe
SearchScopes: HKCU - {483830EE-A4CD-4b71-B0A3-3D82E62A6909} URL =
SearchScopes: HKCU - {CEEFDF2B-54F7-4843-88A5-AA3D2C9C70BD} URL = http://search.us.com/serp?guid={C843085E-147C-4EA7-BDB2-518884F2CA39}&action=default_search&serpv=5&k={searchTerms}
BHO-x32: Rich Media Downloader - {A7DF592F-6E2A-45C4-9A87-4BD217D714ED} - C:\Users\ROX\AppData\Local\Rich Media Player\BrowserExtensions\IE\RichMediaDownloader.dll No File
FF SearchPlugin: C:\Program Files (x86)\mozilla firefox\browser\searchplugins\qvo6.xml
U3 massfilter; system32\drivers\massfilter.sys [x]
U3 ZTEusbmdm6k; \SystemRoot\system32\DRIVERS\ZTEusbmdm6k.sys [x]
U3 ZTEusbnet; \SystemRoot\system32\DRIVERS\ZTEusbnet.sys [x]
U3 ZTEusbnmea; \SystemRoot\system32\DRIVERS\ZTEusbnmea.sys [x]
U3 ZTEusbser6k; \SystemRoot\system32\DRIVERS\ZTEusbser6k.sys [x]
C:\Users\ROX\AppData\Local\Temp\*.exe
C:\Users\ROX\Downloads\Trojan Remover 6.8.8.2623_isdmgr.exe

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Powstanie plik fixlog.txt.

 

3. W przeglądarkach:

- Firefox: menu Pomoc > Informacje dla pomocy technicznej > Zresetuj program Firefox. Zakładki i hasła nie zostaną naruszone.

- Google Chrome: Ustawienia > karta Ustawienia > Pokaż ustawienia zaawansowane > zjedź na sam spód i uruchom opcję Zresetuj ustawienia przeglądarki. Zakładki i hasła nie zostaną naruszone.

 

4. Uruchom AdwCleaner. Zastosuj Szukaj, a po tym Usuń. Powstanie folder C:\AdwCleaner z raportem z usuwania.

 

5. Zrób nowy skan FRST (bez Addition). Dołącz plik fixlog.txt i log z AdwCleaner.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Plik C: / Users/Rox/AppData/Local/Microsoft/Windows/Temporary Internal Files/content./E5/UYJ41AK2/pack [2] . 7z/ >bprotect.exe zarażone przez Win 32: BProtect-D

Plik C:/Users/Rox/AppData/Local/Temp/is1095167443/40871780_stp/cor_ar_2013814171 79_gvo6.exe/>[ASProtect zarażone przez win32: adware-bgr [PUP]

AdwCleanerS2.txt

Fixlog_22-01-2014_16-12-00.txt

FRST_22-01-2014_16-36-16.txt

Odnośnik do komentarza

Avast wykrył zagrożenia w lokalizacjach tymczasowych (Temp i Temporary Internet Files).

 

1. Drobne poprawki na szczątki Avast. W Google Chrome > karta Rozszerzenia > odinstaluj szczątek avast! Online Security. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

BHO: avast! Online Security - {318A227B-5E9F-45bd-8999-7F8F10CA4CF5} - C:\Program Files\AVAST Software\Avast\aswWebRepIE64.dll No File
Toolbar: HKLM - avast! Online Security - {318A227B-5E9F-45bd-8999-7F8F10CA4CF5} - C:\Program Files\AVAST Software\Avast\aswWebRepIE64.dll No File
C:\Users\ROX\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\gomekmidlodglbbmalcneegieacbdmki
C:\ProgramData\AVAST Software

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Przedstaw wynikowy fixlog.txt.

 

2. W Opcjach internetowych przeprowadź czyszczenie plików tymczasowych. Zastosuj także TFC - Temp Cleaner.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...