Skocz do zawartości

Niedziałający menedżer zadań i firefox


Rekomendowane odpowiedzi

Przyniosłam na pendrivie jakiegoś syfa, którego zablokował avast, ale chyba nieskutecznie, bo okazało się po chwili, że firefox się nie chce włączyć, menedżer urządzeń też nie a np. adobe reader się wieszał, podobnie jak chciałam zapuścić OTL. Po restarcie systemu o dziwo objawy ustąpiły chociaż mam wrażenie że komp trochę muli i same się pozmieniały ustawienia wyświetlania plików ukrytych i wyświetlania rozszerzeń. Proszę o zerknięcie na logi, bo sprawa wydaje mi się podejrzana.

 

edit: załączam jeszcze GMER. Przy otwarciu wyrzuca komunikat: C:\Windows\system32\config\system Proces nie może uzyskać dostępu do pliku bo jest używany przez inny proces", a potem w trakcie jeszcze to samo odnośnie C:\Users\agata\ntuser.dat - nie wiem, czy to ważne, ale na wszellki wypadek

Extras.Txt

OTL.Txt

Addition.txt

FRST.txt

GMER.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie widzę tu żadnych oznak infekcji. Tylko drobnostki nie powiązane z tematem do wdrożenia. Zamknij Firefox. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

S3 cpuz136; \??\C:\Windows\TEMP\cpuz136\cpuz136_x64.sys [x]
S3 usb6xxxk; \??\C:\Windows\system32\drivers\usb6xxxkl.sys [x]
FF user.js: detected! => C:\Users\agata\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\xukusg9p.agata\user.js
C:\Users\agata\Downloads\Dr.WEB-CureIt(12976).exe
C:\Users\agata\Downloads\OTS.exe.3hyuv7x.partial

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Przedstaw wynikowy fixlog.txt.

 

 

I jedna uwaga, plik C:\Users\agata\Downloads\Dr.WEB-CureIt(12976).exe to nie jest Dr. Web CureIt, tylko portalowy śmieć "Asystent pobierania", którego cel to zabrudzenie systemu adware. O "Asystentach" jest całe wypracowanie na forum: KLIK.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Skrypt pomyślnie wykonany. Możesz już usunąć narzędzia: odinstaluj USBFix, przez SHIFT+DEL skasuj FRST i folder C:\FRST, w OTL uruchom Sprzątanie.

 

 

Mam jeszcze pytanie: robiłam też wczoraj skan Kasperskym i w raporcie jest napisane, że znalazł:

Trojan.Win32.VBKrypt.pehy Go.exe C:\UsbFix Czy powinnam pousuwać te dwa pliki?

Nie za bardzo rozumiem, ten Go.exe został wykryty w folderze C:\USBFix?

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Folder C:\FRST na pewno był (w logach dowód). FRST zawsze go tworzy podczas pierwszego uruchomienia. Jeśli nie znalazłaś go, to być może odwróciłaś kolejność poleceń stosując najpierw "Sprzątanie" w OTL (chyba niektóre narzędzia Farbara są tym procesem obejmowane).

 

Na zakończenie zaktualizuj poniżej wymienione wtyczki Adobe i Java: KLIK. Obecnie w systemie są:

 

==================== Installed Programs ======================

 

Adobe Flash Player 11 ActiveX (x32 Version: 11.4.402.278 - Adobe Systems Incorporated) ----> wtyczka dla IE

Adobe Flash Player 11 Plugin (x32 Version: 11.9.900.170 - Adobe Systems Incorporated) ----> wtyczka dla Firefox

Adobe Reader XI (11.0.05) (x32 Version: 11.0.05 - Adobe Systems Incorporated)

Adobe Shockwave Player 12.0 (x32 Version: 12.0.5.146 - Adobe Systems, Inc.)

Java 7 Update 45 (64-bit) (Version: 7.0.450 - Oracle)

Java 7 Update 45 (x32 Version: 7.0.450 - Oracle)

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...