Skocz do zawartości

Jakiś magiczny wirus?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem od wczoraj.. Dziś włączam komputer i tak, internet nie działa.. Nie wykrywa żadnej karty sieciowej, w zaawansowanych kompa, nie pokazuje ile jest ramu i ogółem wszystkiego. Nie da się zmienić kompozycji systemowych, są one po prostu szare. Natomiast antywirus COMODO, blokuje dosłownie wszystko co się nie włączy i wszystko trzeba zezwalać. Tak, przywracanie systemu zablokowane - Nie działa.. Nawet Dziennik zdarzeń. Po prostu, nie ma już ratunku, nie wiadomo co zrobić. Czy jedyne wyjście to będzie format?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

No to windows 7.. Więc zrobiłem wszystko co mówiłeś i lipka. Podczas włączania przywracania, wystąpił jakiś błąd. Ogółem znikły mi karty sieciowe, nawet głupie hamachi - Nie wyszukuje. Odpaliłem tryb awaryjny z obsługą sieci, też brak internetu. Jakieś rady? Nie wiem co mogło do niego wparować, nawet nie da się włączyć skanowania antywirusem.

 

W opcjach karty sieciowej, jest cała biała strona.. Nie pokazuje żadnej z nich? Jak to możliwe.

Odnośnik do komentarza

Ad "mówiłeś" = jestem kobietą. Co do problemu:

- "Podczas włączania przywracania, wystąpił jakiś błąd." = zakładając, że tu mowa o WinRE a nie Przywracaniu spod systemu, jaki błąd?

- Czy to jest pełny pakiet COMODO Internet Security, czy tylko COMODO Antivirus? To COMODO mógł zablokować cały system. Lub są tu jakieś potężne uszkodzenia innej natury. Biała lista urządzeń sieciowych to m.in. uszkodzenie wartości "Network" w rejestrze. Ale przecież nie tylko to zgłaszasz, jeszcze Dziennik zdarzeń i Przywracanie systemu, więc nie należy się skupiać tylko na braku kart sieciowych. Tu może być całkowicie uszkodzony rejestr lub jakieś pliki.

- Co właściwie zgłasza COMODO Antivirus, jak są sformułowane te komunikaty, które trzeba potwierdzać?

- Co się działu "wczoraj" przed wystąpieniem problemu? Jakieś określone pobierania / nowe instalacje / raptowne wyłączenie komputera / ....?

 

I mówię: tu nie ma żadnych danych, których wymagam działem (KLIK). Nie mam żadnego pojęcia co masz w systemie. Jeśli jesteś w stanie uruchomić FRST i OTL spod systemu, to dodaj raporty. Jeśli nie jesteś, to zbootuj do WinRE i zrób log z FRST.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Aaa, no więc najserdeczniej przepraszam : )

Dokładniej problem występuje u mojej dziewczyny, nie u mnie.. Tylko tak było prościej wytłumaczyć. Jest to COMODO internet security premium. COMODO nagle po włączeniu zaczął blokować wszystkie pliki i wszystko co włączała. Kiedy odpalała właściwości w moim komputerze, wyskakiwały raporty i potwierdzenia czy zezwala - Ale czy to normalne? Wczoraj było wszystko ok. Poza ogromnymi lagami. Ściągnęliśmy co jedynie gre, SR2 - Ale to chyba nie przez to, bo u mnie wszystko OK. Bawiliśmy się w ustawieniach hamachi, w kartach sieciowych i włączyliśmy, w zaawansowanych, aby pierw brało pod uwage właśnie hamachi. Wszystko to po to, abyśmy mogli grać na COOPie. Komputer rano odpalony, a tu wszystko w takim stanie, brak internetu czegokolwiek i COMODO który wszystko blokuje. Dziś odnalazło takie cudeńka, możliwe, że to tego wina? Co do tych kart sieciowych, w menadżerze zadań są one, nawet hamachi, ale w tym centrum sieci brak. Dorzucam ss'y i proszę nie uwzględniać tego przywracania i dziennika, to chyba nic nie znaczy.

http://iv.pl/images/90594542012062814181.png

http://iv.pl/images/86532797270213079910.png

http://iv.pl/images/64320164689412967146.png

Aa i jak odpalić tego FRST? Ponieważ nie idzie go ściągnąć na komputer, jeśli nie ma neta. Chyba, że to narzędzie systemowe. Chce jej dokładnie wytłumaczyć, bo jest zielona. dzięki.

 

@EDIT

 

Ooo i wczoraj było 104 procesy włączone, dziś natomiast samo z siebie jest 39..

Odnośnik do komentarza

Dorzucam ss'y i proszę nie uwzględniać tego przywracania i dziennika, to chyba nic nie znaczy.

Znaczy, bo wskazuje na ogólną usterkę i sugeruje że problemem nie jest tylko sieć, na której Ty się z kolei usilnie skupiasz. Na razie to nic nie mogę więcej zdiagnozować, potrzebuję raporty:

 

 

Aa i jak odpalić tego FRST? Ponieważ nie idzie go ściągnąć na komputer, jeśli nie ma neta.

Ale przecież używasz innego systemu do komunikowania się ze mną pisząc tu posty. Pobierz FRST i OTL z poziomu tego komputera, zapisz na pendrive i ten pendrive podepnij pod zdefektowany system dziewczyny, by z niego uruchomić tam narzędzia.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...