Skocz do zawartości

Przegladarka uruchamia sie samoistnie i wielokrotnie w setkach otwartych kart, wyskakujące reklamy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Jestem abnegatem a raczej abnegatka calowitym w dziedzinie komputerow. Jestem rowniez zdesperowana gdyz temat pojawil sie najpierw na starym laptopie, poniewaz zalozylam ze jakis wirus musial uszkodzic mi dysk twardy( po wielokrotnym przeinstalowaniu systemu problem caly czas powracal) postanowilam zakupic nowego HP Pavilion bagatela 550 funtow z systemem Windows 8. Posiadam laptopa od 3 tygodni i bardzo dobrze sie sprawowal do chwili kiedy wczoraj podlaczylam do niego dysk przenosny aby obejrzec filmiki ze zdjec Bozego Narodzenia. Po 10 MINUTACH od podlaczenia dysku do nowego laptopa przegladarka zaczela sie samoistnie owierac w setkach kart w trakcie ogladania filmikow. Czyli problem ktory mialam ze starym laptopem pojawil sie na nowym laptopie. Nie mam nikogo kto mogl by mi pomoc dlatego zdecydowalam sie do Panow napisac. Jestem gotowa zadeklarowac jakas kwote jako wspomozenie Waszego serwisu gdyz doceniam takie inicjatywy jak Wasza.

 

Nadmienie raz jeszcze ze kompletnie nie znam sie na komputerach, nawet przeinstalowanie systemu robi mi znajomy. Pomimo, ze czytalam warunki jakie powinien spelniac temat , ktory mozecie sie zdecydowac podjac nie wiem co moge jeszcze dodac aby temat byl bardziej czytelny. Na chwile obecna nawet tworzenie obowiazkowych logow wydaje mi sie wyzwaniem, do ktorego nie wiem jak sie zabrac.

 

Czy mozecie pomoc takiej 37letniej abnegatce jak ja? Troche prowadzac za reke? Nie przesadze jesli powiem ze jestescie Panstwo moja ostatnia deska ratunku. Jesli tylko zrozmiem instrukcje tworzenia logow postaram sie je wkleic czy tez wyslac Wam jesli uprzejmie zdecydowalibyscie podjac moj temat. Jedyne co wiem na 99% to to ze to cos co mi psulo starego laptopa teraz przez dysk zewnetrzny przenioslo sie na nowego.

 

Pozdrawiam serdecznie i zycze wszystkiego dobrego w Nowym Roku

 

Nel

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Posiadam laptopa od 3 tygodni i bardzo dobrze sie sprawowal do chwili kiedy wczoraj podlaczylam do niego dysk przenosny aby obejrzec filmiki ze zdjec Bozego Narodzenia. Po 10 MINUTACH od podlaczenia dysku do nowego laptopa przegladarka zaczela sie samoistnie owierac w setkach kart w trakcie ogladania filmikow. Czyli problem ktory mialam ze starym laptopem pojawil sie na nowym laptopie. Nie mam nikogo kto mogl by mi pomoc dlatego zdecydowalam sie do Panow napisac.

Co do "Panów" błąd założeń, ja jestem Panią. :P

 

Wątpię, by to było związane z dyskiem per se. Prawdopodobnie popełniasz cały czas ten sam błąd nie będąc tego świadoma. W Twoich raportach nie ma infekcji charakterystycznej dla dysków przenośnych, ale jest adware, którego źródłem są nieumyślne ręczne instalacje nieuświadomionego użytkownika, a nie samoczynne przeskakiwanie między dyskami. I jest oczywiste skąd to się wzięło, pobrałaś conajmniej jeden plik samodzielnie i nieświadoma jego prawdziwej roli go uruchomiłaś, wykazuje to log:

 

2013-12-17 22:35 - 2013-12-17 22:51 - 00000000 ____D C:\Users\User\AppData\Local\cache

2013-12-17 22:34 - 2014-01-11 14:48 - 00001700 _____ C:\Users\User\daemonprocess.txt

2013-12-17 22:34 - 2014-01-05 18:04 - 00000000 ____D C:\Users\User\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Mobogenie

2013-12-17 22:34 - 2013-12-26 21:00 - 00000000 ____D C:\Users\User\AppData\Local\Mobogenie

2013-12-17 22:34 - 2013-12-17 22:34 - 00000000 ____D C:\Users\wangzhisong\AppData\Local\Mobogenie

2013-12-17 22:34 - 2013-12-17 22:34 - 00000000 ____D C:\Users\wangzhisong

2013-12-17 22:34 - 2013-12-17 22:34 - 00000000 ____D C:\Users\User\Documents\Mobogenie

2013-12-17 22:33 - 2014-01-05 18:04 - 00000000 ____D C:\Users\User\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Google+ Auto Backup

2013-12-17 22:33 - 2013-12-26 22:11 - 00000000 ____D C:\Program Files (x86)\Google

2013-12-17 22:33 - 2013-12-26 20:40 - 00000000 ____D C:\Program Files (x86)\BrowseSmart

2013-12-17 22:32 - 2013-12-17 22:50 - 00000000 ____D C:\Program Files (x86)\Mobogenie

2013-12-17 22:32 - 2013-12-17 22:32 - 17545168 _____ (Google Inc.) C:\Users\User\Downloads\picasa39-setup.exe

2013-12-17 22:31 - 2013-12-17 22:31 - 00644080 _____ C:\Users\User\Downloads\Picasa_Downloader.exe

 

Plik Picasa_Downloader.exe to nie jest oryginalny instalator Picasa (dostępny na stronie domowej Google) tylko portalowy wrapper z jakiegoś podejrzanego serwisu trzeciego, którego cel to zaśmiecenie systemu. Widać tu wyraźnie, że plik został pobrany ręcznie i uruchomiony, w tej samej minucie wyekstraktował instalator zasadniczy Picasa, ale jako "bonusy" także mocno niepożądane instalacje adware częstujące reklamami: BrowseSmart i Mobogenie. W systemie jest też adware Mysearchdial, ale nie jestem pewna w jaki sposób się wślizgnęło, prawdopodobnie podobna droga, tylko plik źródłowy może został już usunięty i nie widzę dokładnie cyklu instalacyjnego.

 

Proszę przeczytaj jak unikać takich rzeczy: KLIK. Po przeczytaniu przejdź do usuwania adware:

 

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

() C:\Program Files (x86)\BrowseSmart\updateBrowseSmart.exe
() C:\Program Files (x86)\BrowseSmart\bin\utilBrowseSmart.exe
() C:\Program Files (x86)\Mobogenie\DaemonProcess.exe
U2 Update BrowseSmart; C:\Program Files (x86)\BrowseSmart\updateBrowseSmart.exe [97056 2014-01-10] ()
U2 Util BrowseSmart; C:\Program Files (x86)\BrowseSmart\bin\utilBrowseSmart.exe [97056 2014-01-10] ()
HKLM-x32\...\Run: [mobilegeni daemon] - C:\Program Files (x86)\Mobogenie\DaemonProcess.exe [761024 2013-12-17] ()
HKLM\...\Policies\Explorer: [NoControlPanel] 0
Task: {A4F8F19B-1F42-4E0D-8154-82D34E18681A} - System32\Tasks\MySearchDial => C:\Users\User\AppData\Roaming\mysearchdial\UpdateProc\UpdateTask.exe [2013-04-12] () 
Task: C:\WINDOWS\Tasks\MySearchDial.job => C:\Users\User\AppData\Roaming\MYSEAR~1\UPDATE~1\UPDATE~1.EXE 
HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://start.mysearchdial.com/?f=1&a=irmsd1202&cd=2XzuyEtN2Y1L1Qzu0AtDyEzztC0CtByCtB0C0AyEyByC0A0DtN0D0Tzu0SyBtCyBtN1L2XzutBtFtBtFtCyEtFtCtAyBzytN1L1CzutCyD1B1P1R&cr=354680499&ir=
HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://start.mysearchdial.com/?f=1&a=irmsd1202&cd=2XzuyEtN2Y1L1Qzu0AtDyEzztC0CtByCtB0C0AyEyByC0A0DtN0D0Tzu0SyBtCyBtN1L2XzutBtFtBtFtCyEtFtCtAyBzytN1L1CzutCyD1B1P1R&cr=354680499&ir=
SearchScopes: HKLM - DefaultScope {0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A} URL = http://start.mysearchdial.com/results.php?f=4&q={searchTerms}&a=irmsd1202&cd=2XzuyEtN2Y1L1Qzu0AtDyEzztC0CtByCtB0C0AyEyByC0A0DtN0D0Tzu0SyBtCyBtN1L2XzutBtFtBtFtCyEtFtCtAyBzytN1L1CzutCyD1B1P1R&cr=354680499&ir=
SearchScopes: HKLM - {0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A} URL = http://start.mysearchdial.com/results.php?f=4&q={searchTerms}&a=irmsd1202&cd=2XzuyEtN2Y1L1Qzu0AtDyEzztC0CtByCtB0C0AyEyByC0A0DtN0D0Tzu0SyBtCyBtN1L2XzutBtFtBtFtCyEtFtCtAyBzytN1L1CzutCyD1B1P1R&cr=354680499&ir=
SearchScopes: HKCU - {0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A} URL = http://start.mysearchdial.com/results.php?f=4&q={searchTerms}&a=irmsd1202&cd=2XzuyEtN2Y1L1Qzu0AtDyEzztC0CtByCtB0C0AyEyByC0A0DtN0D0Tzu0SyBtCyBtN1L2XzutBtFtBtFtCyEtFtCtAyBzytN1L1CzutCyD1B1P1R&cr=354680499&ir=
SearchScopes: HKCU - {6A1806CD-94D4-4689-BA73-E35EA1EA9990} URL = http://www.google.com/search?q={sear
BHO-x32: mysearchdial Helper Object - {EF5625A3-37AB-4BDB-9875-2A3D91CD0DFD} - C:\Program Files (x86)\Mysearchdial\1.8.21.0\bh\mysearchdial.dll (Ironsource Israel (2011) LTD)
BHO-x32: BrowseSmart - {ffbb88a9-c663-4b9b-9170-70fa0a5a2786} - C:\Program Files (x86)\BrowseSmart\BrowseSmartBHO.dll (BrowseSmart)
Toolbar: HKLM-x32 - mysearchdial Toolbar - {3004627E-F8E9-4E8B-909D-316753CBA923} - C:\Program Files (x86)\Mysearchdial\1.8.21.0\mysearchdialTlbr.dll (Ironsource Israel (2011) LTD)
2013-12-17 22:31 - 2013-12-17 22:31 - 00644080 _____ C:\Users\User\Downloads\Picasa_Downloader.exe

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Powstanie plik fixlog.txt.

 

2. Przez Panel sterowania odinstaluj adware: BrowseSmart, Mobogenie, Mysearchdial. Przy okazji pozbądź się też McAfee Security Scan Plus. To inny gatunek niż pozostali delikwenci, ale instalacja prawdopodobnie też była nie w pełni świadoma.

 

3. Wyczyść Firefox: menu Pomoc > Informacje dla pomocy technicznej > Zresetuj program Firefox.

 

4. Uruchom AdwCleaner. Zastosuj Szukaj, a po tym Usuń. Powstanie folder C:\AdwCleaner z raportem z usuwania.

 

5. Uruchom TFC - Temp Cleaner.

 

6. Zrób nowy skan FRST (bez Addition). Dołącz plik fixlog.txt i log utworzony przez AdwCleaner.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Witam Pania serdecznie.

Na wstepie dziekuje za pomoc

 

Udalo mi sie zastowsowac do wszystkich zalecen , jedynie czyszczenie TFC nie zakonczylo sie chyba pomyslnie bo trwalo jakies 40 minut ( wersja byla dla windowsa 7 a ja mam 8 i nie wiem czy to moze kolidowac?) i jak by sie zawiesilo, wylaczylam komputer a po jego ppnownym wlaczeniu na pulpicie znalazlam dwa foldery ktore rowniez tu zalacze. Bardzo sie ciesze ze to nie dysk Pani podejrzewa ale fakt ze na starym 5letnim laptopie dzialo sie to samo co na nowym w chwili podlaczenia dysku mnie zmylilo. Maz mi rowniez przypomnial ze w chili gdy podlaczalismy dysk rowniez podlaczylismy usb myszki ze starego laptopa.I wtedy sie zaczelo. Czyli moje pytanie jest takie: czy jest mozliwe aby cos sie przenioslo przez ten port usb? W tej chwili laptop moj jak i stary(wyczyscilam go tak jak nowy) zaczal chodzic normalnie, na wszelki wypadek jednak nie podlaczam myszki, poczekam na Pani opinie. Jedyne co mnie zastanawia to dlaczego moj nowy laptop normalnie dzialal(nawet z tym adware) do chwili gdy nie podlaczylam do niego dysku i myszki?

Sa jeszcze 2 sprawy- jesli chodzi o MCAFEE SECURITY SCAN PLUS to w chili gdy kupilam laptopa dostalam do niego antywirusa MCAFEE, ktorego moge stososowac na wszystkie urzadzeniach ktore wymagaja antywirusa. Zostal on zaistalowany w dniu zakupu na nasza prosbe w sklepie przez pracownika . Dlatego nie wiem co mam robic bo ten antywirus jest nowy idaje nam roczna ochrone za darmo. Zainstalowalismy go z mezem na naszych androidach i musze powiedziec ze telefony te zaczely wariowac np raz dzwoni ze slychac dzonek a innym razem dzwoni bez dzwonka........ Myslimy z mezem ze cos jet nie tak z tym Mcafee moze ale przeciez legalny , z licencja , prosciutko ze sklepu, wiec nie wiem co z tym dalej robic?

A jesli chodzi o picasa.downloader to ja zupelnie nie korzystam z tego i nie mam pojecia co to jest, zapewne moj maz cos nagrzebal. Czy mam to jakos usunac? Bo nie korzystamy z tego w zaden sposob.

 

 

Okazuje sie ze przy probie zalaczenia desktop.ini (te powstale po nieudanym czyszczeniu tfc) pokazuje sie na czerwono komunikat ze nie mam uprawnien do wysylania tego typu plikow

 

Czytalam Pani rady jak sie uchronic przed tymi smieciami, zaiinstalowalam adblockera ale jak mam zrobic ten skrypt sf. net files do obchodzenia wrappera Sourcefourge? Po prostu pobrac stamtad gdzie mnie link Pani zaprowadzil? Bo tam widzialam liczbe pobran to tylko 2 byly . I jescze pytanie ostatnie juz- bo juz mi sie wszystko kreci od tego czytania- czy ja mam utworzyc nowy punkt przywracania dla mojego windowsa? Bo czytalam ze to zalecacie po odinfekowaniu ale naprawde nie wiem gdzie to czytalam , w ktorym miejscu na forum..... A chcialam bym robic od A do Z jak sie nalezy...

 

 

Czy moge prosic o numer konta ? Jesli byloby to polskie konto to byloby najszybciej.

 

Pozdrawiam i z niecierliwoscia oczekuje Pani odpowiedzi.

FRST.txt

Fixlog.txt

AdwCleanerS0.txt

Odnośnik do komentarza

Maz mi rowniez przypomnial ze w chili gdy podlaczalismy dysk rowniez podlaczylismy usb myszki ze starego laptopa.I wtedy sie zaczelo. Czyli moje pytanie jest takie: czy jest mozliwe aby cos sie przenioslo przez ten port usb? W tej chwili laptop moj jak i stary(wyczyscilam go tak jak nowy) zaczal chodzic normalnie, na wszelki wypadek jednak nie podlaczam myszki, poczekam na Pani opinie. Jedyne co mnie zastanawia to dlaczego moj nowy laptop normalnie dzialal(nawet z tym adware) do chwili gdy nie podlaczylam do niego dysku i myszki?

Podłączenie myszki o tyle może mieć znaczenie, że czułość kursora może spowodowała jakiś "omyłkowy klik", który zadziałał jak wielokrotny klik, i karty zaczęły się otwierać w wielu kopiach.

 

To nie była infekcja, która przenosi się w taki sposób. To było adware, instalowane omyłkowo, wślizgujące się pod płaszczykiem innych instalatorów. To co usuwałam nie mogło "przeskoczyć" samodzielnie z dysku, musiał zostać uruchomiony jakiś plik instalacyjny ręcznie. I mówisz:

 

 

podlaczylam do niego dysk przenosny aby obejrzec filmiki ze zdjec Bozego Narodzenia

W jaki sposób te filmiki były odtwarzane, jaki program był uruchomiony w tym celu?

 

 

A jesli chodzi o picasa.downloader to ja zupelnie nie korzystam z tego i nie mam pojecia co to jest, zapewne moj maz cos nagrzebal. Czy mam to jakos usunac? Bo nie korzystamy z tego w zaden sposob.

Ten plik "Downloadera" już usunęłam za pomocą FRST. Plik nie wleciał z powietrza, został na pewno ręcznie pobrany i uruchomiony. Może to mąż jest winowajcą. :P

 

 

Czytalam Pani rady jak sie uchronic przed tymi smieciami, zaiinstalowalam adblockera ale jak mam zrobic ten skrypt sf. net files do obchodzenia wrappera Sourcefourge? Po prostu pobrac stamtad gdzie mnie link Pani zaprowadzil? Bo tam widzialam liczbe pobran to tylko 2 byly . I jescze pytanie ostatnie juz- bo juz mi sie wszystko kreci od tego czytania- czy ja mam utworzyc nowy punkt przywracania dla mojego windowsa? Bo czytalam ze to zalecacie po odinfekowaniu ale naprawde nie wiem gdzie to czytalam , w ktorym miejscu na forum..... A chcialam bym robic od A do Z jak sie nalezy...

Skrypt SF: To nie jest niezależna rzecz, wymaga określonej konfiguracji przeglądarki. Nie musisz tego instalować, to opcjonalna rzecz. Po prostu wystarczy wiedzieć, że ściąganie z SourceForge może mieć pułapki.

Przywracanie systemu: nie masz nic tworzyć ręcznie. Przy kończeniu tematu podaję instrukcję czyszczenia punktów, ale to jeszcze nie ten etap. Otrzymasz to w stosownym momencie.

 

 

Sa jeszcze 2 sprawy- jesli chodzi o MCAFEE SECURITY SCAN PLUS to w chili gdy kupilam laptopa dostalam do niego antywirusa MCAFEE, ktorego moge stososowac na wszystkie urzadzeniach ktore wymagaja antywirusa. Zostal on zaistalowany w dniu zakupu na nasza prosbe w sklepie przez pracownika . Dlatego nie wiem co mam robic bo ten antywirus jest nowy idaje nam roczna ochrone za darmo. Zainstalowalismy go z mezem na naszych androidach i musze powiedziec ze telefony te zaczely wariowac np raz dzwoni ze slychac dzonek a innym razem dzwoni bez dzwonka........ Myslimy z mezem ze cos jet nie tak z tym Mcafee moze ale przeciez legalny , z licencja , prosciutko ze sklepu, wiec nie wiem co z tym dalej robic?

nastka, ja tu nie ruszam tego antywirusa. Posiadasz trzy programy McAfee:

 

==================== Installed Programs ======================

 

McAfee LiveSafe – Internet Security (x32 Version: 12.8.903 - McAfee, Inc.)

McAfee SafeKey(uninstall only) (x32 Version: - McAfee, Inc.)

McAfee Security Scan Plus (Version: 3.8.130.10 - McAfee, Inc.)

 

Dwie pierwsze pozycje to jest program o którym mówisz i tego rzecz jasna nie ruszam. Natomiast ja wskazuję co innego, ten trzeci McAfee Security Scan Plus, czyli niepełnosprawną wersję ekspresową, która jest instalowana przeważnie jako sponsor innej instalacji, np. wtyczek Adobe. Użytkownik instaluje Adobe i nie zauważa, że na stronie pobierania jest tickbox, który trzeba odznaczyć, by nie instalować zbędnych rzeczy. Objaśniam to szczegółowo w artykule, do którego Cię kierowałam. Tu na pewno ten program został zainstalowany z Adobe Flash, ujawnia to log, wspólny czas powstania komponentów Adobe Flash Player i McAfee Security Scan:

 

2013-12-17 20:43 - 2014-01-12 22:13 - 00000930 _____ C:\WINDOWS\Tasks\Adobe Flash Player Updater.job

2013-12-17 20:43 - 2013-12-17 22:21 - 00001938 _____ C:\Users\Public\Desktop\McAfee Security Scan Plus.lnk

2013-12-17 20:43 - 2013-12-17 20:44 - 00000000 ____D C:\Users\User\AppData\Local\Adobe

2013-12-17 20:43 - 2013-12-17 20:43 - 00003818 _____ C:\WINDOWS\System32\Tasks\Adobe Flash Player Updater

2013-12-17 20:43 - 2013-12-17 20:43 - 00000000 ____D C:\ProgramData\McAfee Security Scan

 

Co do Androidów i owych dzwonków to nie wiem o co chodzi.

 

 

Udalo mi sie zastowsowac do wszystkich zalecen , jedynie czyszczenie TFC nie zakonczylo sie chyba pomyslnie bo trwalo jakies 40 minut ( wersja byla dla windowsa 7 a ja mam 8 i nie wiem czy to moze kolidowac?) i jak by sie zawiesilo, wylaczylam komputer a po jego ppnownym wlaczeniu na pulpicie znalazlam dwa foldery ktore rowniez tu zalacze.

(...)

Okazuje sie ze przy probie zalaczenia desktop.ini (te powstale po nieudanym czyszczeniu tfc) pokazuje sie na czerwono komunikat ze nie mam uprawnien do wysylania tego typu plikow

Czyszczenie TFC może długo trwać. Te pliki (nie foldery) desktop.ini pełnią specjalną funkcję, czyli nakładają ikonkę dla folderu Pulpit w eksploratorze (jest inna niż dla zwykłego folderu) oraz polonizują nazwę (dlatego widzisz "Pulpit" zamiast "Desktop"). Pliki nie powstały, one zawsze tam były, tylko ich nie widziałaś ze względu na konfigurację opcji widoku, która teraz została tymczasowo przestawiona. Cytuję:

 

desktopini.png

 

Na Pulpicie Vista i 7 są zawsze dwa pliki desktop.ini, gdyż Pulpit widziany oczami to wirtualna przestrzeń składająca wspólnie w istocie widok dwóch rzeczywistych folderów Pulpitu zlokalizowanych na dysku twardym:

 

C:\Users\Konto użytkownika\Desktop

C:\Users\Public\Desktop

 

Domyślnie wszystkie pliki desktop.ini mają atrybuty HS (ukryty systemowy) i są usunięte z widoku. Tym zachowaniem steruje się przy udziale opcji w Windows Explorer > Organizuj > Opcje folderów i wyszukiwania > Widok > Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego. Ujrzałeś nagle te pliki, bo uruchomiłeś OTL, który wpływa na rekonfigurację ustawień Widoku. Opcje wracają na miejsce, gdy w OTL użyje się funkcji Sprzątanie (stosowana tylko wtedy, gdy w OTL przepuszczano skrypt usuwający i jest po prostu co "sprzątać" = kwarantanna OTL). Lub, jak mówię, samemu sobie zmienić w opcjach.

 

W cytacie jest OTL, tu został użyty inny program TFC, ale oba programy są tego samego autora. W podsumowaniu: nic nie należy robić z tymi poprawnymi plikami, zostaną ukryte ponownie, jeżeli zaznaczysz opcję Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego.

 

 

Czy moge prosic o numer konta ? Jesli byloby to polskie konto to byloby najszybciej.

Masz na myśli dotacje? W mojej sygnaturze jest link, którego kliknięcie przenosi do stosownego tematu z danymi. Wszystko aktualne.

 

 

 


Wszystko wygląda na wykonane. Tylko poprawki zostały, bo jeszcze na dysku są odpadki po odinstalowanym Mobogenie. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

C:\Users\wangzhisong
C:\Users\User\daemonprocess.txt
C:\Users\User\AppData\Local\cache

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Powstanie plik fixlog.txt. Przedstaw go.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

witam

zalaczam plik.

 

W odpowiedzi na to jaki program zostal uzyty do ogladania flimikow ze zdjec to ja sie zle wyrazilam bo my ogladalismy i zdjecia i filmy a nie" filmiki ze zdjec" i mysle ze zdjecia windowsem media player a filmiki chyba tez. Ja uzywam najprostszych programow.

 

Co do tego picasa to zauwazylam ze jest jeszcze cos w [pobranych} picasa39-set.exe i nie wiem czy to jest ok?

 

Co do tego MCAFEE SCAN PLUS to co mam zrobic zeby sie tego pozbyc dokladnie?

 

Aha i jesli chodzi o TFC to moze ja przerwalam mu czyszczenie wylaczajac laptopa? W meza laptopie na ktory jest windows 7 te czyszczenie TFC trwalo okolo minuty. Wiec jeszcze raz spytam czy moge uzyc tfc do wersji windows 7 i ona zadziala komaptybilnie z moim windowesm 8,1? Czy powinnam jeszcze raz uruchomic ten program?

Fixlog.txt

Odnośnik do komentarza

Kilka spraw organizacyjnych:

- Nie używaj przycisku Odpowiedz przy poście, to cytuje cały poprzedni post. Korzystaj z pola szybkiej odpowiedzi zlokalizowanego na spodzie strony i opcji Napisz.

- Jeśli nikt jeszcze nie odpisał, a chcesz poprawić / uzupełnić poprzedni post, korzystaj z funkcji Edytuj w tym poście. Nie twórz posta pod postem w ciągu.

Wszystko skorygowałam.

 

Co do tego picasa to zauwazylam ze jest jeszcze cos w [pobranych} picasa39-set.exe i nie wiem czy to jest ok?

vs.

 

2013-12-17 22:32 - 2013-12-17 22:32 - 17545168 _____ (Google Inc.) C:\Users\User\Downloads\picasa39-setup.exe

 

To jest OK, poprawny instalator od producenta Google. Można go oczywiście usunąć, jeśli tu nie ma żadnych planów instalacyjnych Picasy. Poza tym, tu już została część Picasy zainstalowana, na liście programów jest pozycja Google+ Auto Backup, a program uruchamia się w starcie.

 

 

Co do tego MCAFEE SCAN PLUS to co mam zrobic zeby sie tego pozbyc dokladnie?

Po prostu go odinstaluj McAfee Security Scan Plus przez Panel sterowania i tylko tyle. Nie ruszasz pozostałych pozycji McAfee (McAfee LiveSafe – Internet Security, McAfee SafeKey).

 

 

Aha i jesli chodzi o TFC to moze ja przerwalam mu czyszczenie wylaczajac laptopa? W meza laptopie na ktory jest windows 7 te czyszczenie TFC trwalo okolo minuty. Wiec jeszcze raz spytam czy moge uzyc tfc do wersji windows 7 i ona zadziala komaptybilnie z moim windowesm 8,1? Czy powinnam jeszcze raz uruchomic ten program?

Zostaw już ten program, nie ponawiaj próby. A długość czyszczenia zależy od ilości tego co jest do usunięcia oraz innych czynników. Były tu przypadki (na różnych systemach), gdy program działał bardzo długo, gdy ukończył ekspresem oraz gdy się w ogóle zawiesił. Program nie ma oficjanej zgodności z Windows 8.1, ale się na nim uruchamia.

 

 

Ostatni skrypt wykonany, możemy kończyć:

 

1. Porządki po narzędziach. W AdwCleaner uruchom Odinstaluj. Przez SHIFT+DEL (omija Kosz) skasuj TFC, FRST oraz te foldery:

 

C:\Users\User\Desktop\Stare dane programu Firefox

C:\Users\User\Downloads\FRST-OlderVersion

 

Przy ewentualnych komunikatach typu "plik systemowy ... czy na pewno usuwać" potwierdź.

 

2. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

 

Linkowałam już artykuł na co uważać przy instalowanych. To tyle z mojej strony.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Witam

Wszystkie polecenia wykonalam. Laptop smiga az milo. Serdecznie dziekuje za pomoc oraz za wieeeeeeeelkaaaaaaaaa  cierpliwosc . :)

 

Jutro dokonam dotacji

 

A tymczasem ostatnie pytanie- posiadam drugi dysk zewnetrzny ktory wlacza sie (pali sie lampka kontrolna) ale po podlaczeniu do mojego lapopa go nie widac a do meza laptopa - widac ale nie mozna wejsc w niego w zaden sposob. Czy jest jakis sposob aby mi Pani z tym pomogla? Mam tam dorobek 5 lat zdjec ..... i tylko czesc zgrana.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

A tymczasem ostatnie pytanie- posiadam drugi dysk zewnetrzny ktory wlacza sie (pali sie lampka kontrolna) ale po podlaczeniu do mojego lapopa go nie widac a do meza laptopa - widac ale nie mozna wejsc w niego w zaden sposob. Czy jest jakis sposob aby mi Pani z tym pomogla? Mam tam dorobek 5 lat zdjec ..... i tylko czesc zgrana.

Kłopoty z dyskiem wyglądają sprzętowo, więc należy założyć nowy temat w dziale Hardware: KLIK. Zasady działu, co należy podać na temat dysku: KLIK. Sprecyzuj też tam dokładnie co oznacza "nie można do niego wejść w żaden sposób" z poziomu lapka męża, czyli co się dzieje (brak reakcji / komunikat o formatowaniu / ?). Od siebie tylko dodam, że skoro na lapku męża go widać, to może warto spróbować Partition Find & Mount, by sprawdzić czy da się z niego uratować dane już teraz.

 

 

Jutro dokonam dotacji

Dzięki!

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...