Skocz do zawartości

DaemonProcess.exe - błąd systemu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od paru dni gdy włączam komputer i gdy pokazuje się już pulpit i wszytkie ikony pojawia mi się następujący komunikat jako tytuł " DaemonProcess.exe - błąd systemu" i pod tym "Nie można uruchomić programu, ponieważ na komputerze nie znaleziono QtCore4.dll. Spróbuj ponownie zainstalować pogram, aby naprawić ten problem". Nie mam pojęcia o jaki program chodzi ale szukałem w internecie jak się taki problem pojawia i znalazłem (chyba) rozwiązanie z tym że gdy ten plik QtCore4.dll pobiore z internetu i niby trzeba go wrzucić do folderu z systemem. Już się pogubiłem i nie wiem co zrobić, Bardzo proszę o pomoc. Jeszcze dodam że nie mogę uruchomić jakiego kolwiek programu z pulpitu. zadne z kafli WIN 8,1 nie chce mi dzialac

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zasady działu: KLIK. Tu jest zakaz podpinania się pod cudze tematy (wydzielone), a zastaw obowiązkowych raportów nie dostarczony. Niepełny OTL (brak Extras), ba, wstawiłeś cudze raporty z FRST (!), które usunęłam. Proszę wykonaj logi z FRST i podaj. Ponadto:

 

 

Jeszcze dodam że nie mogę uruchomić jakiego kolwiek programu z pulpitu. zadne z kafli WIN 8,1 nie chce mi dzialac

Objaśnij szczegółowo jak to się objawia dla Desktopu oraz Modern UI, co widzisz, czy jest jakiś konkretny błąd?

 

 

Nie mam pojęcia o jaki program chodzi ale szukałem w internecie jak się taki problem pojawia i znalazłem (chyba) rozwiązanie z tym że gdy ten plik QtCore4.dll pobiore z internetu i niby trzeba go wrzucić do folderu z systemem. Już się pogubiłem i nie wiem co zrobić

Nie, to nie jest poprawna metoda rozwiązania tego problemu. Ten błąd tworzy zdefektowana instalacja programu Mobogenie (notabene: zła reputacja, instalacje wymuszane metodami adware) i to czego właśnie nie należy robić, to uzupełniać pliku. Należy ten poszkodowany program po prostu kompletnie usunąć. Dostarczysz wymagane raporty, przejdę do dzieła.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

przepraszam jestem tu nowy moja wina juz poprawiam swoje bledy

 

 

Objaśnij szczegółowo jak to się objawia dla Desktopu oraz Modern UI, co widzisz, czy jest jakiś konkretny błąd?

przepraszam programy na desktopie i ikony odpalają się normalnie , chodzi o kafle ich widok jest normalny ( sa medialne np pogoda ,sklep,bing wiadomosci ) taki jaki powinien być ale w momencie kiedy chce uruchomić cokolwiek z pulpitu kafli ,pokazuje sie tlo i nic nie nie dzieje ,Skype nie mogę wogole otworzyć i się zalogować

Sorki za taka odpowiedz ale jestem laikiem i nie za bardzo wiem czy taki opis ci wystarczy

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/1600x1200q90/571/4tih.jpg

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/1600x1200q90/138/a7o3.jpg

Addition adam.txt

FRST adam.txt

Extras adam.Txt

Odnośnik do komentarza

Kilka rzeczy organizacyjnych:

- Nie pokazuj mi obrazka z błędem DaemonProcess.exe z systemu XP (usuwam). Ja wiem jak błąd wygląda, co go generuje i jak go naprawić.

- Proszę trzymaj się konfiguracji FRST opisanej w przyklejonym temacie. Nie zaznaczaj opcji Drivers MD5 i List BCD.

- Nowy log OTL też zbędny (był źle skonfigurowany i go usuwam), miałeś uzupełnić tylko brakujący plik Extras.

 

 

1. Zacznę od czegoś innego niż zgłaszane, w Dzienniku zdarzeń jest dręczony błąd uszkodzenia rejestru klas użytkownika:

 

Application errors:

==================

Error: (01/10/2014 04:57:17 PM) (Source: Microsoft-Windows-User Profiles Service) (User: ZARZĄDZANIE NT)

Description: System Windows nie może załadować pliku rejestru klas.

SZCZEGÓŁY — Baza danych rejestru konfiguracji jest uszkodzona.

 

Error: (01/10/2014 04:57:17 PM) (Source: Microsoft-Windows-User Profiles Service) (User: ZARZĄDZANIE NT)

Description: System Windows nie może załadować rejestru. Częstą przyczyną tego problemu jest za mała ilość pamięci lub brak wystarczających praw zabezpieczeń.

 

SZCZEGÓŁY - Baza danych rejestru konfiguracji jest uszkodzona.

for C:\Users\adam\AppData\Local\Microsoft\Windows\\UsrClass.dat

 

Załóż nowe konto użytkownika Windows i się na nie zaloguj. Stare uszkodzone konto adam będzie do usunięcia. Po przeprowadzeniu tego zabierz się za wyczyszczenie adware, podaję instrukcje z ominięciem wpisów konta adam, bo konto nie ma już być czynne w tym momencie:

 

2. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

AppInit_DLLs: [ ] ()
AppInit_DLLs-x32: [ ] ()
IFEO\bitguard.exe: [Debugger] tasklist.exe
IFEO\bprotect.exe: [Debugger] tasklist.exe
IFEO\browsemngr.exe: [Debugger] tasklist.exe
IFEO\browserdefender.exe: [Debugger] tasklist.exe
IFEO\browsermngr.exe: [Debugger] tasklist.exe
IFEO\browserprotect.exe: [Debugger] tasklist.exe
IFEO\bundlesweetimsetup.exe: [Debugger] tasklist.exe
IFEO\cltmngsvc.exe: [Debugger] tasklist.exe
IFEO\delta babylon.exe: [Debugger] tasklist.exe
IFEO\delta tb.exe: [Debugger] tasklist.exe
IFEO\delta2.exe: [Debugger] tasklist.exe
IFEO\deltainstaller.exe: [Debugger] tasklist.exe
IFEO\deltasetup.exe: [Debugger] tasklist.exe
IFEO\deltatb.exe: [Debugger] tasklist.exe
IFEO\deltatb_2501-c733154b.exe: [Debugger] tasklist.exe
IFEO\iminentsetup.exe: [Debugger] tasklist.exe
IFEO\rjatydimofu.exe: [Debugger] tasklist.exe
IFEO\sweetimsetup.exe: [Debugger] tasklist.exe
IFEO\tbdelta.exetoolbar783881609.exe: [Debugger] tasklist.exe
SearchScopes: HKLM - {9BB47C17-9C68-4BB3-B188-DD9AF0FD2406} URL = http://dts.search.ask.com/sr?src=ieb&gct=ds&appid=429&systemid=406&v=n9602-141&apn_uid=9550206250934495&apn_dtid=BND406&o=APN10645&apn_ptnrs=AG6&q={searchTerms}
SearchScopes: HKLM-x32 - DefaultScope {006ee092-9658-4fd6-bd8e-a21a348e59f5} URL = http://feed.snapdo.com/?publisher=TightropeYB&dpid=TightropeYB&co=GB&userid=db778518-0be0-bbdf-c713-33cfa763e6fb&searchtype=ds&q={searchTerms}&installDate=10/11/2013
SearchScopes: HKLM-x32 - {006ee092-9658-4fd6-bd8e-a21a348e59f5} URL = http://feed.snapdo.com/?publisher=TightropeYB&dpid=TightropeYB&co=GB&userid=db778518-0be0-bbdf-c713-33cfa763e6fb&searchtype=ds&q={searchTerms}&installDate=10/11/2013
Toolbar: HKLM - No Name - {ae07101b-46d4-4a98-af68-0333ea26e113} - No File
Toolbar: HKLM-x32 - No Name - {ae07101b-46d4-4a98-af68-0333ea26e113} - No File
C:\Program Files (x86)\Mobogenie
C:\Program Files (x86)\mozilla firefox
Reg: reg delete HKLM\SOFTWARE\MozillaPlugins /f
Reg: reg delete HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\Google\Chrome /f
Reg: reg delete HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\Mozilla /f
Reg: reg delete HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\mozilla.org /f
Reg: reg delete HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\MozillaPlugins /f
Reg: reg delete "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchURI" /f
Reg: reg delete "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchUrl" /f
Reg: reg delete "HKLM\SOFTWARE\Classes\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\AboutURLs" /f
Reg: reg delete "HKLM\SOFTWARE\Classes\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main" /f
Reg: reg delete "HKLM\SOFTWARE\Classes\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Search" /f
Reg: reg delete "HKLM\SOFTWARE\Classes\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKLM\SOFTWARE\Classes\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchURI" /f
Reg: reg delete "HKLM\SOFTWARE\Classes\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchUrl" /f
Reg: reg delete "HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\SearchURI" /f
Reg: reg delete "HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\SearchUrl" /f

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Powstanie plik fixlog.txt.

 

3. Przez Panel sterowania odinstaluj iLivid, Updater Service, VideoPerformer.

 

4. Zrób nowy skan FRST (bez Addition). Dołącz plik fixlog.txt.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Załóż nowe konto użytkownika Windows i się na nie zaloguj. Stare uszkodzone konto adam będzie do usunięcia. Po przeprowadzeniu tego zabierz się za wyczyszczenie adware (podaję instrukcje z ominięciem wpisów konta adam, bo konto nie ma już być czynne w tym momencie):

 

Witam problem wydaje sie głębszy nie mogę stworzyć nowego konta  ponieważ po wciśnięciu przycisku zmień ustawienia komputera, Pojawia sie tylko tło,  tak samo jak  po wciśnięciu jakiegokolwiek z kafli i nie mogę zmienić konta, z kolei z panelu sterowania ,konta i bezpieczeństwo w rodzinie muszę stworzyć nowe konto  admina żeby stare usunąć i po wciśnięci przycisku stwórz konto zrzuca minie na kafle i tak zwana kwadratura kola nic nie moge znowu 

 

sorka za taki prostacki język ale tak jak mówiłem jestem laikiem a win 8 mnie wykańcza juz do konca

 

 Moze jakis inny sposob jest na stworzenie konta nowego 

Odnośnik do komentarza

Spróbuj utworzyć konto z ominięciem interfejsów okienkowych, tzn. z poziomu linii komend:

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CMD: net user KONTO /add
CMD: net localgroup Administratorzy KONTO /add

 

Słowo KONTO zamień oczekiwaną wybraną przez siebie nazwą nowego konta, bez spacji i atypowych znaków. Na razie nie przypisałam żadnego hasła, potem będzie to można przekonfigurować.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Powstanie plik fixlog.txt. Przedstaw go. Gdy potwierdzę pomyślne wykonanie akcji:

 

2. Na ekranie logowania powinno się pojawić nowe konto użytkownika. Zaloguj się na nie.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Skrypt pomyślnie wykonany, nowe konto zostało utworzone. Wyloguj się ze starego adama kompletnie, zaloguj się na nowe konto kasia. Na nowym koncie:

- Pobierz ponownie FRST (aktualny FRST przestanie być dostępny, gdyż jest w ścieżce adama) i przejdź do wykonania punktów 2 do 4 podanych w poście numer #4.

- Sprawdź dokładnie czy poprzednio zgłaszane usterki w kaflach i ustawieniach są nadal aktualne.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Co do adware, zostały drobnostki (ciągle pomijam wyniki z konta adam, bo potem będzie kompletnie likwidowane). Przy okazji usunę szczątek po odinstalowanym IOBit.

 

1. W świeżym Google Chrome profilu kasia: Ustawienia > karta Ustawienia > Po uruchomieniu > usuń wszystkie adresy tam wyliczone, przestaw na "Otwórz stronę nowej karty".

 

2. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

HKLM-x32\...\Run: [mobilegeni daemon] - C:\Program Files (x86)\Mobogenie\DaemonProcess.exe
S2 LiveUpdateSvc; C:\Program Files (x86)\IObit\LiveUpdate\LiveUpdate.exe [2151200 2013-12-03] (IObit)
S3 GGSAFERDriver; \??\C:\Program Files (x86)\Garena Plus\Room\safedrv.sys [x]
S3 IntcAzAudAddService; \SystemRoot\system32\drivers\RTKVHD64.sys [x]
C:\Program Files (x86)\IObit
C:\ProgramData\IObit
C:\WINDOWS\Tasks\ImCleanDisabled

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Przedstaw wynikowy fixlog.txt.

 

 


Co do problemów z kaflami / aplikacjami Modern UI, to Dziennik zdarzeń pokazuje taką kolekcję błędów:

 

Application errors:

==================

Error: (01/10/2014 08:54:07 PM) (Source: Microsoft-Windows-Immersive-Shell) (User: laptopek)

Description: Aktywacja aplikacji Microsoft.SkypeApp_kzf8qxf38zg5c!App nie powiodła się. Błąd: -2144927141. Więcej informacji można znaleźć w dzienniku Microsoft-Windows-TWinUI/Działa.

 

Error: (01/10/2014 08:54:05 PM) (Source: Application Error) (User: )

Description: Nazwa aplikacji powodującej błąd: wwahost.exe, wersja: 6.3.9600.16431, sygnatura czasowa: 0x525e5d9d

Nazwa modułu powodującego błąd: KERNELBASE.dll, wersja: 6.3.9600.16408, sygnatura czasowa: 0x523d4548

Kod wyjątku: 0x00000004

Przesunięcie błędu: 0x00012eec

Identyfikator procesu powodującego błąd: 0x944

Godzina uruchomienia aplikacji powodującej błąd: 0xwwahost.exe0

Ścieżka aplikacji powodującej błąd: wwahost.exe1

Ścieżka modułu powodującego błąd: wwahost.exe2

Identyfikator raportu: wwahost.exe3

Pełna nazwa pakietu powodującego błąd: wwahost.exe4

Identyfikator aplikacji względem pakietu powodującego błąd: wwahost.exe5

 

Error: (01/10/2014 08:50:16 PM) (Source: Microsoft-Windows-Immersive-Shell) (User: laptopek)

Description: Aktywacja aplikacji winstore_cw5n1h2txyewy!Windows.Store nie powiodła się. Błąd: -2144927141. Więcej informacji można znaleźć w dzienniku Microsoft-Windows-TWinUI/Działa.

 

Error: (01/10/2014 08:47:05 PM) (Source: Microsoft-Windows-Immersive-Shell) (User: laptopek)

Description: Aktywacja aplikacji microsoft.windowscommunicationsapps_8wekyb3d8bbwe!Microsoft.WindowsLive.Calendar nie powiodła się. Błąd: -2144927141. Więcej informacji można znaleźć w dzienniku Microsoft-Windows-TWinUI/Działa.

 

I się zastanawiam czy tu czegoś do rzeczy nie ma Norton 360 w wersji 5.2.2.3. Program jest stary (główny silnik z 2010/2011, tylko niektóre pliki związane z definicjami są z 2013), czyli wersja sprzed wydania Windows 8 (2012) i Windows 8.1 (2013). Moim zdaniem siedzi tu niekompatybilna wersja programu. Skąd ten Norton się tu wziął, czy go instalowałeś samodzielnie, czy może był już preinstalowany w systemie? Czy jesteś w stanie odinstalować Norton 360 normalną drogą przez Panel sterowania?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Podsumując co zostało naprawione / usunięte: uszkodzenie starego konta (ale konto nadal oczekuje na kompletne usunięcie i to podam potem), adware i błąd tytułowy, niekompatybilny Norton.

 

W kwestii dysfunkcji aplikacji Modern UI: nowe czyste konto kasia dziedziczy wadę, toteż musi być tu jakieś wadliwe ustawienie globalne. Błąkają mi się po głowie uprawnienia.

 

1. Na początek poproszę o raport z diagnostyka aplikacji Modern UI: Apps troubleshooter. Uruchom narzędzie, zaznacz opcję "Run as Administrator" oraz automatyczne naprawy, podaj wyniki.

 

2. Po ukończeniu pracy diagnostyka pobierz uprawnienia katalogów Windows. Po kolei kliknij prawym na folder C:\Windows oraz C:\Windows\system32 > Właściwości > Zabezpieczenia > czy na liście jest widoczna pozycja WSZYSTKIE PAKIETY APLIKACJI:

 

appsperm.png

 

 

PS. Temat zmierza w kierunku usterek Windows i pewnie go przeniosę do działu Windows.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...