Skocz do zawartości

Nie mogę otworzyć pendrive - błąd ROVVX.ini


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Uzylam pendriva na uczenianym komputerze, i od tamtego momentu nie moglam go juz otworzyc ani na swoim ani na zadnym innym. Prosze o pomoc, mam nadzeje ze dane sa do odzyskania..

Przy probie otworzenia pojawia sie komunikat : Wystąpił problem podczas uruchamiania pliku ~~ROVVX.ini  Nie mozna odnalezc okreslonego modułu. Jedyne co przyszlo mi do glowy to przeskanowanie pendrive antyvirusem ale nie znalazl zadnej infekcji.

nie wiem co dalej..

zalaczam wymagane pliki i zrzut komunikatu.

Jesli to mozliwe, prosze o pomoc, wsazowki

Addition.txt

Extras.Txt

FRST.txt

OTL.Txt

post-7798-0-43750000-1387791906_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

To co widzisz to jest plik infekcji i nie wolno go uruchamiać! To fałszywy skrót o nazwie urządzenia, który próbuje socjotechnicznie przekonać użytkownika do kliknięcia. Infekcja jest już zdekompletowana, brak dodatkowych plików infekcji, stąd ów błąd. Natomiast to czego nie widzisz, a co na urządzeniu jest, to ukryty folder o nazwie "spacji" utworzony przez infekcję, do którego infekcja przesunęła całą zawartość pendrive. Nie widzisz tego co należy, bo w Opcjach folderów opcja Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego jest zaznaczona.

 

Akcja będzie polegać na usunięciu plików infekcji, odkryciu folderu "bez nazwy" i ręcznym przeniesieniu z niego danych. Do tego jednak potrzebuję dokładne dane. Podaj log USBFix z opcji Listing.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Akcja:

 

1. Zakładam, że przenośny dysk nadal występuje pod literą H. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

SearchScopes: HKCU - {0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A} URL =
S2 DgiVecp; \??\C:\Windows\system32\Drivers\DgiVecp.sys [x]
S3 hwusbdev; system32\DRIVERS\ewusbdev.sys [x]
H:\KARINA (8GB).lnk
H:\desktop.ini
H:\autorun.inf
H:\Thumbs.db
CMD: attrib /d /s -s -h H:\*
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Powstanie plik fixlog.txt.

 

2. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, na urządzeniu zostanie odkryty folder mający jako nazwę spację. Tam są Twoje pliki. Przenieś dane z tego folderu poziom wyżej, a następnie ów folder przez SHIFT+DEL skasuj.

 

3. Zrób nowy log USBFix z opcji Listing. Dołącz plik fixlog.txt.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Wszystko zrobione. Kończymy:

 

1. Przez SHIFT+DEL skasuj folder C:\FRST, w OTL uruchom Sprzątanie, odinstaluj USBFix.

 

2. Zaktualizuj poniżej wyliczone programy: KLIK.

 

==================== Installed Programs ======================

 

Foxit Reader (Version: 4.3.1.118)

Java™ 7 Update 4 (Version: 7.0.40)

Opera 12.15 (Version: 12.15.1748)

Skype™ 5.10 (Version: 5.10.116)

 

 

Jest jeszcze jednen problem - od czasu do czasu wlacza mi sie blue screen, nie wiem od czego zalezy jego czestotliwosc, czasem 2 razy dziennie a czasem 1 na miesiac.. informacje o bledzie sprzed chwili skopiowalam i pozwole sobie zamiescic w zalaczniku

Pod tym kątem załóż w dziale Windows nowy temat i dostarcz dane rozpisane w punkcie 5 ogłoszenia: KLIK.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...