Skocz do zawartości

Błąd qtcore4.dll po usunięciu Mobegenie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki sam problem jak dużo użytkowników na tym portalu. Wiem, że pomoc w tym przypadku musi być całkowicie indywidualna dlatego zakładam ten temat. Jestem już w 100% pewny że Mobegenie jest winowajcą. Zainstalował się przypadkowo przy instalacji innego programu, a po deinstalacji zostawił psikusa. Dlatego prosze bardzo o pomoc.

 

 

Dodaje OTL i FRST z tym, że FRST nie scanuje do konca wychodzi błąd. Z początku scan zatrzymywał się na folderze Mobegenie wiec usunąłem go ręcznie, teraz zatrzymuje się w innym miejscu.

 

 

Proszę bardzo o szybką pomoc.

 

Z góry dziękuje i podziwiam profesjonalizm tej strony w tym zaangażowanie Admina. Brawo.

Extras.Txt

OTL.Txt

FRST.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Brakuje pliku Addition dlatego ze FRST nie chce do końca skanować. tak jak napisałem

 

FRST nie scanuje do konca wychodzi błąd. Z początku scan zatrzymywał się na folderze Mobegenie wiec usunąłem go ręcznie, teraz zatrzymuje się w innym miejscu.

Pierwszy screen

 

http://zapodaj.net/58fb506cfbd58.png.html

 

Drugi screen

 

http://zapodaj.net/3c883385295e2.png.html

 

Na tym FRST się zatrzymuje i zamyka. Nie mam pojęcia dlaczego.

Odnośnik do komentarza

W którym miejscu teraz skan się zatrzymuje? Przejdźmy już do usuwania:

 

1. Przez Panel sterowania odinstaluj adware Lollipop.

 

2. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

HKLM-x32\...\Run: [mobilegeni daemon] - C:\Program Files (x86)\Mobogenie\DaemonProcess.exe [761024 2013-12-13] ()
StartMenuInternet: IEXPLORE.EXE - C:\Program Files (x86)\Internet Explorer\iexplore.exe
C:\ProgramData\McAfee
C:\Program Files (x86)\Mobogenie
C:\Program Files (x86)\RegClean Pro
C:\Program Files (x86)\SysPlayer
C:\Users\Daniel\daemonprocess.txt
C:\Users\Daniel\AppData\Local\cache
C:\Users\Daniel\AppData\Local\Lollipop
C:\Users\Daniel\AppData\Local\Mobogenie
C:\Users\Daniel\AppData\Roaming\Systweak
C:\Users\Daniel\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Start Lollipop
C:\Users\Daniel\Documents\Mobogenie

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Powstanie plik fixlog.txt.

 

3. Uruchom Uruchom AdwCleaner. Zastosuj Szukaj, a po tym Usuń. Powstanie folder C:\AdwCleaner z raportem z usuwania.

 

4. Uruchom TFC - Temp Cleaner.

 

5. Spróbuj zrobić całe logi FRST (z zaznaczonym polem Addition). Dołącz plik fixlog.txt i log z AdwCleaner.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Skan zatrzymywał się w tym samym miejscu , na tej samej ścieżce, którą pokazałem na screen'ie pierwszm. W normalnym uruchomieniu systemu jaki i w trybie awaryjnym. Podczas skanowania tę ścieżkę sprawdzało raz prawie, że na początku raz po dłuższym już skanowaniu, ale zawsze podczas zwieszenia programu widoczna była ta ścieżka.

 

 

 

Po wykonaniu czyszczenia  o jakie prosiłaś w programie FRST podczas skanu chwilowo znowu zatrzymało się na tej ścieżce z Screen'a pierwszego lecz poszło dalej, zaczęło wyliczać jakieś error'sy. po skończeniu tym razem utworzyło plik Addition który zamieszczam w załącznikach.

Addition.txt

Fixlog.txt

FRST.txt

AdwCleanerR0.txt

AdwCleanerS0.txt

Odnośnik do komentarza

Akcje wykonane. Ale wystąpiła nieścisłość. Skasowałam folder C:\Program Files (x86)\SysPlayer, który wyglądał na sierotę (brak wejścia na liście zainstalowanych) i był utworzony tuż przed Mobogenie, ale teraz po obejrzeniu w końcu Addition z listą zadań Harmonogramu mam wątpliwości. Jeśli pobierałeś ten SysPlayer, to z katalogu C:\FRST\Quarantine wyciągnij folder SysPlayer i wstaw na miejsace.

 

zaczęło wyliczać jakieś error'sy

Jakie konkretnie błędy? Podany tu log z FRST owszem pokazuje pewien defekt, czyli (odczyt charakterystyczny dla dysfunkcji WMI):

 

==================== Could not list processes ===============

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Skoro SysPlayer to były jednak szczątki, to trzeba je dokończyć, bo w Addition jak mówiłam są nadal zadania Harmonogramu związane z tym programem. Od razu także sprawdzę usługę Winmgmt (ten odczyt braku poboru procesów jest podejrzany). Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Reg: reg query HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Winmgmt /s
CMD: sc query Winmgmt
CMD: winmgmt /salvagerepository
CMD: C:\Windows\SysWOW64\regsvr32.exe /u /s "C:\Program Files\Common Files\System\SysPlayerMenu.dll"
Task: {BCB60DB2-5A6B-44AD-8292-4BA3095FD4AB} - System32\Tasks\SPMupdate1 => C:\Program Files\Common Files\System\SysPlayerMenu.dll [2013-11-13] (Goobzo LTD)
Task: {CBFE10CF-0939-459E-8732-F9E3BC039C92} - System32\Tasks\Microsoft\Windows\Multimedia\SPMupdate3 => C:\Program Files\Common Files\System\SysPlayerMenu.dll [2013-11-13] (Goobzo LTD)
Task: {DC35497D-3598-4618-B673-4153597DD7EB} - System32\Tasks\Microsoft\Windows\Maintenance\SPMupdate2 => C:\Program Files\Common Files\System\SysPlayerMenu.dll [2013-11-13] (Goobzo LTD)
C:\Program Files\Common Files\System\SysPlayerMenu.dll

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Powstanie plik fixlog.txt. Przedstaw go.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...