Skocz do zawartości

Uporczywe blokowanie Sprotector


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dziś na moim komputerze avast zaczął mi wyświetlać, że zablokował niebezpieczną stronę, a dokładnie 5. Jednak co zauważyłem wszystkie mają jednakową końcówkę. Przykład:

hxxp://browserclean.info/installmate/php/sprotector.php

hxxp://amazingsoftware.info/installmate/php/sprotector.php

 

i jeszcze trzy inne ale różni się tylko początek. Takie info od avasta dostaję średnio co 5 minut.

 

Skanowałem system avastem, ale nic nie wykrył. Przeskanowałem system także programem Malwarebytes Anti-Malware, wykrył on obiekty do usunięcia, tak też zrobiłem, ale problem nadal się pojawia.

 

Już nie wiem co jeszcze mogę zrobić.

 

Wklejam pliki z OTL jeśli będą pomocne:

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

MBAM nieznacznie naruszył składniki tego "Protectora". Problem nadal jest, bo moduł jest ciągle aktywny:

 

==================== Loaded Modules (whitelisted) =============

 

2012-10-11 11:54 - 2012-10-11 11:54 - 00427520 _____ () C:\Program Files (x86)\MocaFlix\sprotector.dll

 

Poza tym, są do poprawki inne rzeczy, m.in. zdewastowane preferencje Firefox. Akcja:

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

HKLM-x32\...\Run: [] - [x]
C:\Program Files (x86)\MocaFlix
C:\ProgramData\InstallMate
C:\windows\SysWOW64\sho*.tmp
C:\windows\72AAF4551E54475BB0AB5413C78D0E63.TMP
C:\Users\Dominik\AppData\Local\Google
Reg: reg delete HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\Google /f

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Powstanie plik fixlog.txt.

 

Jeśli FRST nie wymusi resetu, zrób to ręcznie.

 

2. Przez Panel sterowania odinstaluj adware (MBAM zresztą to ruszał częściowo): LiveVDO plugin 1.3, vShare.tv plugin 1.3. Te wpisy mogą być zdefektowane, ale Windows przynajmniej powinien zapytać czy usuwać puste wejścia.

 

3. Wyczyść Firefox: menu Pomoc > Informacje dla pomocy technicznej > Zresetuj program Firefox. Reset nie naruszy zakładek i haseł, ale używane rozszerzenia trzeba będzie przeinstalować na świeżo (zajmiesz się tym na szarym końcu).

 

4. Uruchom AdwCleaner. Zastosuj Szukaj, a po tym Usuń. Powstanie folder C:\AdwCleaner z raportem z usuwania.

 

5. Uruchom TFC - Temp Cleaner.

 

6. Zrób nowy skan FRST (bez Addition). Dołącz plik fixlog.txt i log z AdwCleaner.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...