Skocz do zawartości

PUP.Optional.A2ZLyrics.A


woda48

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mam problem z wyskakującymi reklamami w Chrome, chyba chodzi o plik 

  PUP.Optional.A2ZLyrics.A

Widziałem na inncych stronach, jak ludzie pisali skrypty pod usuwanie tego zagrożenia, niestety nie mam pojęcia jak za to się zabrać. Możecie poprowadzić mnie krok po kroku, jak amatora, jak to usunąć? Będę wdzięczny

Załączyłem logi, coś jeszcze jest potrzebne?

Addition.txt

Extras.Txt

frst.txt

mbam-log-2013-10-21 (23-00-34).txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

woda48, proszę przez podbić. Jest napisane w wytycznych działu na temat cierpliwości. Ja tu nie mogę być 24/7.

 

Stosowałeś SpyHunter, skaner wątpliwej reputacji. Widzę pobrany i używany AdwCleaner na dysku - nie dostarczyłeś z niego logów. Adware A2ZLyrics jest zarówno w Firefox jak i Google Chrome. Przeprowadź następujące działania:

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Task: {1E9F26DE-F8E9-499A-9D23-0A6366D5BA8B} - \a2zLyrics-1-codedownloader No Task File
Task: {4E22A3EE-DC63-4481-9E58-C62B8F7D39D4} - System32\Tasks\a2zLyrics-1-firefoxinstaller => C:\Program Files (x86)\a2zLyrics-1\a2zLyrics-1-firefoxinstaller.exe
Task: {50965D33-F651-424A-81C0-160C19860725} - \a2zLyrics-1-chromeinstaller No Task File
Task: {9F9B61A0-25E7-4B93-94B5-68B5847ECF7E} - \a2zLyrics-1-updater No Task File
Task: {F2EAFC16-8055-4C30-84AD-889ADCD1E764} - \a2zLyrics-1-enabler No Task File
CHR HKLM-x32\...\Chrome\Extension: [dlmdlmoekcipeicfbnohedgkglmbhcla] - C:\Program Files (x86)\Whilokii\dlmdlmoekcipeicfbnohedgkglmbhcla.crx
FF Extension: No Name - C:\Users\Marcin\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\a6wuznt8.default\Extensions\536c2ac1-a17c-4de1-a3f2-1b869a3be96c@2f6608a0-8c65-4bfe-8e2f-c65b5cc757cb.com
C:\Users\Marcin\AppData\Local\avgchrome
C:\Users\Marcin\AppData\Roaming\iSafe
C:\Users\Marcin\AppData\Roaming\eCyber
C:\Users\Marcin\Downloads\iSafedl.exe
C:\Users\Marcin\Desktop\Search.lnk
C:\Windows\SysWOW64\searchplugins
C:\Windows\SysWOW64\Extensions
C:\Program Files\Enigma Software Group
Reg: reg export "HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" C:\Users\Marcin\Desktop\searchscopes.reg

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Powstanie plik fixlog.txt.

 

2. FRST będzie miał trudność z usunięciem tego krzaczastego wpisu:

 

SearchScopes: HKCU - ŰźĆîZ§’2ąŢpv¨IÍá*X(Ž2s(ŰÎŔJşÔÓµť± vË°!×—(äĽ48иpatm6ęo^Mp`Ëő÷_iŁwľ!„Áű†x˘8€ŮjŔ˙ţ ´Ń;áa´[¦†8 ş~ŹRŮxśňÜ8'Ł-)x­ä­ URL =

 

Start > w polu szukania wpisz regedit > z prawokliku skasuj:

 

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\ten krzak

 

3. W Google Chrome:

  • Zresetuj cache wtyczek. W pasku adresów wpisz chrome://plugins i ENTER. Na liście wtyczek wybierz dowolną i kliknij Wyłącz. Następnie wtyczkę ponownie włącz.
  • Ustawienia > karta Rozszerzenia > odinstaluj a2zLyrics-1
  • Ustawienia > karta Historia > wyczyść
4. W Firefox: menu Pomoc > Informacje dla pomocy technicznej > Zresetuj program Firefox.

 

5. Zrób nowy skan FRST (bez Addition). Dołącz plik fixlog.txt oraz logi utworzone podczas usuwania AdwCleaner (są w katalogu C:\AdwCleaner). Dodatkowo: na Pulpicie utworzyłam plik searchscopes.reg, ten plik oraz cały katalog C:\FRST\Quarantine spakuj do ZIP, umieść na jakimś hostingu i prześlij mi link do paczki na PW.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

done

 

I pojawił sie problem z zawieszającym się laptopem.

Wygląda na to, że problem wynikał (wynika?) z jakiejś wtyczki, bo zawiesza się zwykle przy przeglądaniu internetu. Odinstalowałęm chrome, wrociłem do Firefoxa (przedtem miałem problem z migającym kursorem, chyba któreś z podjętych działan naprawiło ten problem). Czy jest jakaś możlwość dojścia do problemu co jest powodem zawieszania się komputera? Jak narazie z Mozilla nie mam problemu, ale ten problem juz przedtem wystąpił, wtedy pomogło przywrócenie systemu, nie zrobiłem tego jak narazie ze względu na plik Lyrics.

Pozdrawiam

FRST.txt

AdwCleanerR0.txt

AdwCleanerS0.txt

Fixlog.txt

Odnośnik do komentarza

Usuwanie wykonane pomyślnie, aczkolwiek nie ma śladów wykonania tego działania:

 

4. W Firefox: menu Pomoc > Informacje dla pomocy technicznej > Zresetuj program Firefox.

Zrób ten reset, gdyż usuwanie wcześniej przez AdwCleaner + moja poprawka skryptem FRST na adware Crossrider w FF nie gwarantuje dobrego wyczyszczenia preferencji. I zanim zadam czynności końcowe:

 

 

I pojawił sie problem z zawieszającym się laptopem.

Wygląda na to, że problem wynikał (wynika?) z jakiejś wtyczki, bo zawiesza się zwykle przy przeglądaniu internetu.

Tu jest całkiem inny podejrzany, czyli Kaspersky Internet Security 2013. Instalacja wygląda zresztą na świeżą, pliki KIS utworzone 16 października. Do przeprowadzenia testy:

- Wyłączenie całej osłony rezydentnej, by sprawdzić czy to działanie coś zmienia.

- Całkowita deinstalacja programu (tylko to gwarantuje odcięcie wszystkich aktywności).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

zrobione, jeśli problem z zawieszaniem się powtórzy, wtedy usunę kasperskiego.
Myślę, że możemy przejść do czynności kończących


Edit: czyli żadne działania kończące nie są potrzebne?
Wyrzuciłem kaspierskiego, problem powtórzył się na 1 filmiku 2-krotnie, po deinstalacji nie było już tego problemu. Zainstalowałem AVG, chyba że polecasz coś lepszego i darmowego?

Odnośnik do komentarza

Problem z zawieszającym się laptopem nadal okazyjnie występuje. Kompletnie losowo, nie zależnie czy działa na baterii, czy na zasilaniu. Jedyną stałą jest to, że zawiesza sie przy oglądaniu filmików z youtube (sterowniki aktualne dla wszystkich podzespołów, to młody komputer wiec nowe, dla karty graficznej najnowcze). Zawiesza się w taki sposób, że dźwięk "buczy" i nie można zrobić nie, ani ruszyć myszką, anie wywołać menadżera zadań.


Edit: odnoszę dziwne wrażenie, że może być to związane z nagłym przeskoczeniem z niskiej rozdzielczości na youtube do HD> 720/1080, zwykle w takiej oglądam, bo posiadam dobre łącze. Wydaje się niedorzeczne, ale nic innego nie przychodzi mi do głowy

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...