Skocz do zawartości

Usunięte pliki z dysku


Hajak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzisiaj po ściągnięciu paru plików zaczął mi zamulać trochę komputer więc go uruchomiłem ponownie a po tym procesie z dysku C: znikły mi wszystkie pliki poza systemem(chociaż jego aplikacje typu notatnik,paint itd. również zostały usunięte) po skanowaniu Esetem Online wykryto na komputerze 20 wirusów(wszystkie zostały usunięte bez jakiś większych problemów). Na tym byłby koniec lecz znajomy który również ściągał te same pliki co ja (chociaż u niego proces usuwania plików zaczął działać jeszcze przed uruchomieniem ponownie komputera) próbował zrobić format systemu przy czym padł mu dysk więc dla spokoju ducha przed formatem wolę się upewnić czy aby mi nie pójdzie.

 

 

Reasumując po ściągnięciu plików z internetu cały dysk C: po za plikami systemowymi został wyczyszczony (reszta partycji wygląda na nietkniętą być może dlatego że dysk C: stoi na innym dysku fizycznym niż pozostałe), wszystkie powiązania programów z rozszerzeniami również zostały usunięte, a u znajomego który próbował zrobić format padł dysk.

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Skoro zakładasz temat w dziale diagnostyki infekcji, to obowiązkowe są także logi z FRST i GMER.

 

Infekcji wirusami / trojanami tu nie notuję, jest tylko adware BitGuard nabyte z portali / instalatorów (KLIK).

 

 

Dzisiaj po ściągnięciu paru plików zaczął mi zamulać trochę komputer więc go uruchomiłem ponownie a po tym procesie z dysku C: znikły mi wszystkie pliki poza systemem(chociaż jego aplikacje typu notatnik,paint itd. również zostały usunięte)

W takiej sytuacji widzę:

- Przywracanie systemu do daty sprzed usterki, co przynajmniej powinno uzupełnić braki w plikach systemowych. A jeśli nie jest to możliwe (brak punktów Przywracania systemu):

- Program do odzyskiwania danych w rodzaju TestDisk.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...