Skocz do zawartości

Problem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tu nowy. Zarejestrowałem się tutaj, ponieważ mam problem, który przewyższa moje możliwości. Mam nadzieję że temat piszę w dobrym miejscu, jeżeli nie to przepraszam. 

 

Otóż jakieś 3 miesiące temu, jakimś cudem skasowałem opcję ochrony internetu, a mianowicie coś o nazwie toolbar. Miałem wtedy avirę. Próbowałem na wszystkie sposoby przywrócić opcję web security, ale ciągle występował jakiś błąd. Postanowiłem więc zmienić mojego antywirusa na avasta i wszystko do tej pory wydaje się w porządku. W między czasie wykonałem chyba 5 skanów komputera i za każdym razem coś wykryło. Skanowałem też programem Malwarebytes. Wirusów ciągle znikąd przybywało i jako ,,zielony" jeszcze w te sprawy niezbyt do tej pory wiem co jest przyczyną.

 

Dodałem taki wstep poniewaz może to byc ważne dla mojego problemu. Ale do rzeczy. Od około miesiąca zaczął mi się pojawiać komunikat: 

 

,,System Windows nie może odnaleźć pliku ,,C:/Program Files/AskPartnerNetwork/Toolbar/APNSetup.exe" Upewnij się, że wpisana nazwa jest poprawna i spróbuj ponownie. Aby wyszukać plik........."

 

Piszę do was, ponieważ nie mam pojęcia w czym jest problem. Czytałem o tym na innych forach i kazali tam robić szereg różnych zabiegów, o których nie mam pojęcia. Na początku, chciałbym zapytać czy to jakiś problem z wirusem, co to w ogóle jest i jakie to może powodować szkody dla komputera (jeśli może).

Następnie byłbym bardzo wdzięczny o poinstruowanie mnie co zrobić dalej. W razie czego jestem dostępny na gg lub facebooku. Z góry dziekuje i przepraszam za laiczną formę tego tematu, ale naprawdę mi na tym zależy, a nie mam pojęcia co to jest.

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat założony w złym dziale Serwis (zgłaszanie problemów z naszą stronę). Przenoszę do działu diagnostyki infekcji.

 

 

W między czasie wykonałem chyba 5 skanów komputera i za każdym razem coś wykryło. Skanowałem też programem Malwarebytes.

Przedstaw raport z MBAM co i gdzie wykryte.

 

 

Od około miesiąca zaczął mi się pojawiać komunikat:

 

,,System Windows nie może odnaleźć pliku ,,C:/Program Files/AskPartnerNetwork/Toolbar/APNSetup.exe" Upewnij się, że wpisana nazwa jest poprawna i spróbuj ponownie. Aby wyszukać plik........."

To komunikat braku pliku adware Ask Toolbar, które jest instalowane z Avira pod przykrywką "Avira SearchProtection" (KLIK). Poproszę o raporty z FRST.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

ProKoksu, jeśli nikt jeszcze nie odpisał, nie pisz posta pod postem, lecz używaj opcję Edytuj. Posty skleiłam. Logi proszę umieszczam metodą Załączników forum (w edytorze Więcej opcji > jest funkcja dołączania plików).

 

 

A co do tego raportu z MBAM to zrobić teraz czy pokazać wcześniejszy ?

Dodaj ten wcześniejszy oraz nowy co jest pokazywane obecnie.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...