Skocz do zawartości

Biały ekran po logowaniu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Mój pierwszy post na tym forum a problem następujący.

W czasie korzystania z netu na moim laptopie pojawił się biały ekran. Zrobiłem restart, ale po zalogowaniu na chwilę pojawił się pulpit, ale za chwilę znów biały ekran.

Tryb awaryjny działa tylko z wierszem polecenia.

Poszukałem troszkę w sieci i okazało się, że multum użytkowników ma podobne problemy.

Nieopatrznie jak się okazuje (po lekturze tego forum) zastosowałem combofixa, ale to pomogło. Załączam jednak logi z prośbą o analizę i ewentualne dalsze wskazówki.

 

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam.

Log.txt

Addition.txt

Extras.Txt

FRST.txt

OTL.Txt

Gmer.txt

Edytowane przez iksinski
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nieopatrznie jak się okazuje (po lekturze tego forum) zastosowałem combofixa, ale to pomogło. Załączam jednak logi z prośbą o analizę i ewentualne dalsze wskazówki.

Dodaj więc log utworzony przez narzędzie (C:\ComboFix.txt). I trzeba doczyścić drobne resztki infekcji:

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

C:\Users\robert\AppData\Roaming\settings.ini
C:\Users\robert\AppData\Roaming\i.ini
S3 catchme; \??\C:\Users\robert\AppData\Local\Temp\catchme.sys [x]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Powstanie plik fixlog.txt.

 

2. Możesz także odinstalować pasek AVG Security Toolbar, on nie jest zbyt potrzebny.

 

3. Zrób nowy skan FRST (bez Addition). Dołącz plik fixlog.txt.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Proszę nie podbijaj przez pisanie osobnych postów "co dalej" (sklejam). Ja widzę co mam do zrobienia w dziale i reaguję, gdy jestem w stanie. Hmm, wydawało mi się, że tego "Log.txt" nie było wcześniej, w związku z tym usuwam zbędny nadwyżkowy log ComboFix.

 

Akcja przeprowadzona pomyślnie, więc możesz już kończyć:

 

1. Odinstaluj w prawidłowy sposób ComboFix. Poprzednio uruchamiany ze ścieżki F:\ComboFix.exe. Pobierz go ponownie (KLIK) i zapisz na Pulpicie. Klawisz z flagą Windows + R i w polu Uruchom wklej komendę:

 

C:\Users\robert\Desktop\ComboFix.exe /uninstall

 

Gdy komenda ukończy działanie, przez SHIFT+DEL skasuj foldery:

 

C:\FRST

C:\Windows\erdnt

 

W OTL uruchom Sprzątanie.

 

2. Zaktualizuj poniżej wyliczone programy: KLIK. Wg listy zainstalowanych są tu:

 

==================== Installed Programs ======================

 

Adobe Flash Player 11 ActiveX (Version: 11.8.800.94) ----> wtyczka dla IE

Gadu-Gadu 7.7

Java 7 Update 9 (Version: 7.0.90)

Microsoft Silverlight (Version: 5.1.10411.0)

 

To m.in. nieaktualizowana Java jest przyczyną tej infekcji. A stare (również niezabezpieczone) Gadu można spokojnie zamienić nowoczesnym WTW: KLIK.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...