Skocz do zawartości

Błąd - Host skryptów systemu Windows i inne


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dziś postanowiłem przeskanować komputer Avastem, po czym przestały mi działać niektóre programy i mam komunikaty tego typu:

 

1.jpg

 

Ponad to, dosyć często mam jakieś awarie np. podczas pisania tego postu, 2 razy wyłączył mi się Firefox (Awaria programu), a dziś już raz mi się komputer sam zrestartował. To było powodem uruchomienia Avasta.

 

Poniżej przedstawiam logi, jednakże nie posiadam logu z ostatniego obowiązkowego programu ponieważ podczas skanowania zaciął mi się komputer. Próbowałem dwa razy, nie wiem już co mam robić.

 

OTL

 

Addition

 

FRST

 

Każda dłuższa operacja na komputerze jest niemożliwa praktycznie, ponieważ albo się zawiesza albo resetuje.

 

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Oznak infekcji trojanami nie widzę, jest tylko adware, ale wątpliwe, by to było powiązane z problemem głównym. Pod tym kątem:

 

1. Przez Dodaj/Usuń programy odinstaluj WebConnect. Otwórz Google Chrome i Rozszerzeniach powtórz deinstalację tego śmiecia, o ile będzie widoczny po głównej deinstalacji.

 

3. Uruchom AdwCleaner. Zastosuj Szukaj, a po tym Usuń. Powstanie folder C:\AdwCleaner z raportem z usuwania. Przedstaw go.

 

 

dziś postanowiłem przeskanować komputer Avastem, po czym przestały mi działać niektóre programy i mam komunikaty tego typu

Czy Avast cokolwiek usuwał? Objawy są charakterystyyczne dla uszkodzonego silnika skryptowego. Pod tym kątem:

 

1. Na początek podaj mi skan na klucze rejestracji bibliotek. Uruchom SystemLook i do okna wklej:

 

:reg
HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{B54F3741-5B07-11cf-A4B0-00AA004A55E8}\InprocServer32
HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{B54F3742-5B07-11cf-A4B0-00AA004A55E8}\InprocServer32
HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{B54F3743-5B07-11cf-A4B0-00AA004A55E8}\InprocServer32
HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{cc5bbec3-db4a-4bed-828d-08d78ee3e1ed}\InprocServer32
HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{f414c260-6ac0-11cf-b6d1-00aa00bbbb58}\InprocServer32
HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{f414c261-6ac0-11cf-b6d1-00aa00bbbb58}\InprocServer32
HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{f414c262-6ac0-11cf-b6d1-00aa00bbbb58}\InprocServer32

 

Klik w Look i przedstaw wynikowy log.

 

2. ... ale tu będzie zastosowane prawdopodobnie całkiem inne rozwiązanie. System XP w stanie krytycznym aktualizacji:

 

Microsoft Windows XP Home Edition Dodatek Service Pack 2 (X86) OS Language: Polish

Internet Explorer Version 6

 

Instalacja SP3 aplikuje m.in. najwyższą dostępną dla XP wersję silnika Windows Script 5.7.

 

 

Ponad to, dosyć często mam jakieś awarie np. podczas pisania tego postu, 2 razy wyłączył mi się Firefox (Awaria programu), a dziś już raz mi się komputer sam zrestartował. To było powodem uruchomienia Avasta.

Zaległy log GMER do podania. Dodatkowo, diagnostyka BSOD w punkcie 5: KLIK.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

1. Co do błędu silnika skryptowego, to widać, że Avast go po prostu filtruje (jego biblioteki stąją nad bibliotekami skryptowymi Windows). Rozwiąż zależność z Avastem: w opcjach Avast wyłącz Osłonę skryptów, zresetuj system, zrób nowy log SystemLook na te same warunki co poprzednio.

 

2. Co do BSOD: wyglądają na różne, aczkolwiek sterowniki Avast też występują w układach. Na początek odinstaluj całkowicie Avast i sprawdź czy BSOD się powtarzają.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...