Skocz do zawartości

Wirus Policja i brak trybu awaryjnego z wierszem poleceń


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Niestety padłem łupem wirusa policja. ok 20h z nim walczyłem i chyba wygrałem, ale wolałbym się upewnić, dlatego też piszę na forum. 

 

NIestety większość metod z forum nie działała, ponieważ wirus blokował uruchomienie systemu (Windows VISTA) w trybie wierszu poleceń- po prostu niby system się ładował i gdy miało nastąpipć uruchomienie systemu, komputer restartował się. Zatem nie dało się uruchomić wiersza poleceń. Dlatego tez zdecydowałem się na Kasperku Rescue Disk i przeskanowałem kompa - oczywiście znalazł to czego szukałem - wszystko usunąłem. 

 

Po uruchomieniu Systemu, nie wyskakiwała już 'plansza' z wirusem, dlatego też potraktowałem system:

1. AdwCleaner

2. Combofix

 

a na koniec zrobiłem skan FRST. 

 

Poniżej wszystkie logi. 

 

 

Prośba o sprawdzenie czy aby na pewno skutecznie pozbyłem się problemu. 

 

Z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam, 

Robert

Addition.txt

AdwCleanerR0.txt

AdwCleanerS0.txt

ComboFix.txt

FRST.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie wszystkie pliki infekcji zostały usunięte. Dodatkowo jeszcze będzie czyszczenie Firefox ze starych odpadków rozszerzeń / wyszukiwarek.

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

C:\ProgramData\jwr1wmqj6.ctrl
C:\ProgramData\jw20wldlc.ctrl
C:\ProgramData\jw20wldlc.pff
C:\ProgramData\jwr1wmqj6.pff
HKLM\...\Policies\Explorer: [NoDrives] 0
HKCU\...\Policies\Explorer: [NoDrives] 0
SearchScopes: HKLM - DefaultScope value is missing.
SearchScopes: HKCU - {A9DA9739-DA17-4DB1-84FD-133CD017666E} URL = http://search.babylon.com/?q={searchTerms}&AF=100490&babsrc=SP_ss&mntrId=4cc754eb000000000000001e3382cd86
BHO: IEPluginBHO Class - {F5CC7F02-6F4E-4462-B5B1-394A57FD3E0D} - C:\Users\Robert\AppData\Roaming\Nowe Gadu-Gadu\_userdata\ggbho.1.dll No File
CHR HKLM\...\Chrome\Extension: [bildoibdboopgomcbiplincneeicgipj] - C:\Program Files\StartSearch plugin\startsplg.crx
FF SearchPlugin: C:\Users\Robert\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\z3qa0gj6.default\searchplugins\winamp-search.xml
FF SearchPlugin: C:\Program Files\mozilla firefox\searchplugins\arccosine.xml
FF Extension: No Name - C:\Users\Robert\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\z3qa0gj6.default\Extensions\{B042753D-F57E-4e8e-A01B-7379A6D4CEFB}-trash
FF Extension: Anti-Banner - C:\Program Files\Mozilla Firefox\extensions\KavAntiBanner@kaspersky.ru_bak
FF Extension: Kaspersky URL Advisor - C:\Program Files\Mozilla Firefox\extensions\linkfilter@kaspersky.ru_bak
FF HKLM\...\Firefox\Extensions: [virtualKeyboard@kaspersky.ru] - C:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Internet Security 2011\FFExt\virtualKeyboard@kaspersky.ru
FF HKLM\...\Firefox\Extensions: [KavAntiBanner@Kaspersky.ru] - C:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Internet Security 2011\FFExt\KavAntiBanner@kaspersky.ru
FF HKLM\...\Firefox\Extensions: [linkfilter@kaspersky.ru] - C:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Internet Security 2011\FFExt\linkfilter@kaspersky.ru
R3 catchme; \??\C:\ComboFix\catchme.sys [x]
S3 ewusbnet; system32\DRIVERS\ewusbnet.sys [x]
S3 ew_hwusbdev; system32\DRIVERS\ew_hwusbdev.sys [x]
S3 ew_usbenumfilter; system32\DRIVERS\ew_usbenumfilter.sys [x]
S3 huawei_enumerator; system32\DRIVERS\ew_jubusenum.sys [x]
S3 hwdatacard; system32\DRIVERS\ewusbmdm.sys [x]
S2 mdmxsdk; system32\DRIVERS\mdmxsdk.sys [x]
U3 mbr; \??\C:\Users\Robert\AppData\Local\Temp\mbr.sys [x]
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Powstanie plik fixlog.txt.

 

2. ComboFix notuje podejrzanie dużo odczytów na temat niesygnowanych plików. To może m.in. wynikać z niepoprawnej pracy Usług kryptograficznych. Zresetuj Windows Update tym narzędziem: KLIK. Procedura obejmuje też operacje z kryptograficznymi.

 

3. Zrób nowy skan FRST (bez Addition). Dołącz plik fixlog.txt.

 

 

NIestety większość metod z forum nie działała, ponieważ wirus blokował uruchomienie systemu (Windows VISTA) w trybie wierszu poleceń- po prostu niby system się ładował i gdy miało nastąpipć uruchomienie systemu, komputer restartował się. Zatem nie dało się uruchomić wiersza poleceń. Dlatego tez zdecydowałem się na Kasperku Rescue Disk i przeskanowałem kompa - oczywiście znalazł to czego szukałem - wszystko usunąłem.

Na przyszłość, metoda ze środowiskiem zewnętrznym (KLIK).

 

 

Po uruchomieniu Systemu, nie wyskakiwała już 'plansza' z wirusem, dlatego też potraktowałem system:

1. AdwCleaner

2. Combofix

Na temat używania ComboFix: KLIK. I ComboFix tu nie ruszał infekcji ransomware, wyrzucał: SpyAgent (KLIK), WinpCap (fałszywy alarm) i kilka innych nieistotnych rzeczy.

 

Dodatkowa uwaga: C:\Users\Robert\Desktop\AdwCleaner_www.INSTALKI.pl.exe. Nie pobieraj tego rodzaju programów z serwisów pośrednich, najnowsza wersja gwarantowana tylko na stronie domowej.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Fix przetworzony pomyślnie, z wyjątkiem odpadkowego klucza Google Chrome. Możemy przejść do finalizacji:

 

1. Dokończ klucz Google Chrome ręcznie. Start > w polu szukania wpisz regedit > z prawokliku Uruchom jako Administrator > skasuj klucz:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Google\Chrome

 

2. Odinstaluj w prawidłowy sposób ComboFix. Poprzednio ComboFix uruchamiany ze ścieżki D:\ComboFix.exe (pendrive). Pobierz narzędzie ponownie (KLIK) i zapisz na Pulpicie. Klawisz z flagą Windows + R i w polu Uruchom wklej komendę:

 

C:\Users\Robert\Desktop\ComboFix.exe /uninstall

 

3. Następnie w AdwCleaner uruchom Odinstaluj i przez SHIFT+DEL skasuj te foldery:

 

C:\FRST

C:\Windows\erdnt

 

4. Usuń stary Adobe Reader i wszystkie Java, zastąp najnowszymi, a także zaktualizuj systemowy IE: KLIK. To m.in. luki Java są przyczyną tej infekcji. Wg raportu są tu wersje:

 

Internet Explorer Version 8

 

==================== Installed Programs =======================

 

Adobe Reader X (10.1.7) - Polish (Version: 10.1.7)

Java 7 Update 17 (Version: 7.0.170)

Java™ 6 Update 26 (Version: 6.0.260)

Java™ 6 Update 6 (Version: 1.6.0.60)

 

Na temat kiepskiej kombinacji Gadu-Gadu 10 + Gadu-Gadu 7.7: pierwsze niezdatne (wycisk zasobów), drugie przestarzałe i słabo zabezpieczone. Albo instalacja najnowszej wersji GG11 (jest lepsze, mniej reklam), albo alternatywny program np. WTW. Wszystko opisane tu: KLIK.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Ad. 1

Zrobione

 

Ad. 2

Zrobione

 

Ad. 3 

Zrobione

 

 

Ad. 4

Java i Adobe zrobione. IE i Windows Update niestety nie, bo od dluższego czasu mam problem z update windowsa. A IE nie uzywam, więc chyba nie ma sensu tego aktualizować - znając życie nowsza wersa = więcej miejsca zajmuje. 

 

Odnosnie GG - nie używam żadnego, ale zostawiłem obie wersje dla archiwum - to z 7,7 nie jest kompatybilne z <10, a 10 nie ma sensu aktualizować do 11 bo i tak nie uzywam. 

 

W każdym razie, dziekuję za pomoc w rozwiązaniu problemu. 

 

 

Pozdrawiam, 

Robert

Odnośnik do komentarza

IE i Windows Update niestety nie, bo od dluższego czasu mam problem z update windowsa. A IE nie uzywam, więc chyba nie ma sensu tego aktualizować - znając życie nowsza wersa = więcej miejsca zajmuje.

Jaki konkretnie problem? Opisz dokładnie objawy / błędy. A aktualizacja IE jest istotna, mimo nieużywania przeglądarki. Silnik IE i tak jest używany przez system i aplikacje zewnętrzne. A tu jeden z licznych przykładów zależności: KLIK.

 

 

Odnosnie GG - nie używam żadnego, ale zostawiłem obie wersje dla archiwum - to z 7,7 nie jest kompatybilne z

Tylko zaznaczę, że WTW potrafi zaimportować oba typy archiwum (format GG7 i format GG10). Mógłbyś scalić wszystkie rzeczy w jedność i duplikat Gadu odinstalować.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...