Skocz do zawartości

Zainfekowana przeglądarka (?)


Rekomendowane odpowiedzi

Jak otwieram przeglądarkę, to NOD wyrzuca okienko w prawym dolnym rogu o zagrożeniu, którego nie da się usunąć. Usunąłem wszystkie 3 programy z pakietu "Sweet", jednak problem nadal występuje. Skanowałem komputer różnymi programami, które usuwały masę niepotrzebnych plików i robiły porządki w rejestrze, ale coś chyba nieskutecznie, bo pojawiło się inne zagrożenie.

 

2013-07-08 13:35:07    Ochrona systemu plików w czasie rzeczywistym    plik    C:\WINDOWS\SYSWOW64\JMDP\STIJ.EXE    Win32/SweetIM.G potencjalnie niepożądana aplikacja    nie można wyleczyć    ZARZĄDZANIE NT\SYSTEM    Zdarzenie wystąpiło podczas próby uzyskania dostępu do pliku przez aplikację: C:\Windows\System32\svchost.exe.

 

Niestety nie mam dodatkowego raportu z OTL-a, bo zrobiłem go zanim znalazłem tę stronę, a laptop jest teraz poza domem. Jeżeli ten plik nic nie powie i będzie potrzebny dodatkowy raport, to oczywiście go wykonam jak tylko będę miał możliwość.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Usunąłem wszystkie 3 programy z pakietu "Sweet", jednak problem nadal występuje.

+

 

Niestety nie mam dodatkowego raportu z OTL-a, bo zrobiłem go zanim znalazłem tę stronę, a laptop jest teraz poza domem. Jeżeli ten plik nic nie powie i będzie potrzebny dodatkowy raport, to oczywiście go wykonam jak tylko będę miał możliwość.

Tak, potrzebuję plik OTL Extras, by stwierdzić jakie pozycje są na liście zainstalowanych.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Ja tu nic szczególnego w raportach nie widzę, a oznak aktywności aktualizatora SweetIM (startującego z JMDP) brak. Przeprowadź następujące działania:

 

1. Przez Panel sterowania odinstaluj zbędne skanery McAfee Security Scan Plus, Norton Security Scan. To były zresztą pewnie instalacje sponsorowane.

 

2. Zresetuj Firefox: menu Pomoc > Informacje dla pomocy technicznej > Zresetuj program Firefox.

 

3. Uruchom AdwCleaner i zastosuj Usuń. Na dysku C powstanie log z usuwania.

 

4. Zrób logi z FRST. Dołącz log utworzony przez AdwCleaner.

 

 

.

Edytowane przez picasso
25.08.2013 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...