Skocz do zawartości

Czarny ekran


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam pewien problem. Otóż jakiś miesiąc czas temu wdał mi się na komputer taki program jak system care antyvirus. Z początku narobił trochę zamieszania, ale po jakimś czasie samo się wszystko ustabilizowało (nie wiem jakim cudem). Nic z tym już nie robiłem, bo myślałem, że wszystko jest już okej. Ale od jakichś dwóch tygodni mam większe niż przeciętne wykorzystanie procesora. Sprawdzałem w menedżerze zadań czy nie ma tam jakiegoś niepotrzebnego procesu i przez to natrafiłem się na proces, który nosił nazwę bodajże hbdiner i w opisie miał napis coin-miner. Znalazłem równierz aplikację o takiej nazwie i postanowiłem ją przeskanować. Skan potwierdził zakażenie. Po jakimś czasie postanowiłem usunąć tą aplikację, bo mnie wkurzała, że zżera tyle procesora. Przeskanowałem również cały komputer i wykryło mi 4 wirusy, ale nie pamiętam ich nazw (napewno jeden z nich to trojan). W każdym bądź razie usunąłem te wirusy. Wszystko było fajnie, ale 3dni temu, gdy włączyłem komputer, to po napisie "witamy" wyświetlił mi się tylko czarny ekran i mogłem tylko ruszać kursorem, a także wejść w menedżer zadań. Więc odpaliłem menedżera i wlazłem przez to w neta, aby zobaczyć co mogę zrobić. Dowiedziałem się, że to może być wina sterowników i że trzeba przywrócić starą wersję. Więc tak też zrobiłem, czyli odpaliłem komputer na trybie awaryjnym i tam przywróciłem poprzednią wersję sterowników. Gdy włączyłem normalnie komputer, to wszystko było okej. Zagrałem sobie nawet w battlefielda 3 i wszystko było w jak najlepszym porządku. I tu znowu zaczyna się problem. Otóż dzisiaj, gdy chciałem odpalić komputer, to znowu wyświetlił mi się czarny ekran. Kolega mi poradził, aby przywróć system do stanu wczorajszego i tak też uczyniłem. Włączyłem komputer normalnie i działało. Ale kolega również poradził mi abym zgłosił te wybryki komputera na to forum, dlatego ściągnąłem sobie te programy niezbędne do przeskanowania komputera (właściwie to kolega robił). I nie wiem w jakim celu stwierdził, że trzeba uruchomić ponownie komputer ( bo zapomniałem). Więc tak też uczyniliśmy. Po krótkim czasie znowu zostałem niecnie oszukany przez komputer, a mianowicie przez parę minut był wyświetlony napis witamy czy zapraszamy (nawet nie wiem) i nie chciało dalej iść. Więc uruchomiłem komputer na trybie awaryjnym i postanowiłem zrobić skan i zgłosić ten problem już pozostając na tym trybie. Proszę o szybką pomoc, z góry dziękuję.

 

GMER.txt

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Owszem, jest czynna infekcja w starcie, odpadki infekcji rootkitem ZeroAccess oraz adware. Czyścimy:

 

1. Odinstaluj adware:

- Przez Panel sterowania odinstaluj: Babylon Chrome Toolbar, Babylon toolbar, BabylonObjectInstaller, Browser Manager, Claro LTD toolbar, Conduit Engine, Critical Security Update, Deinstalator Strony V9, Delta toolbar, Delta Chrome Toolbar, facemoods, SFT_Polska Toolbar, SweetIM for Messenger 3.6, SweetPacks Toolbar for Internet Explorer 4.6, Update_DealPly, Update for Mipony Download Manager, Yontoo 1.10.02. Jeśli nie instalowałeś celowo, to także Qtrax Player.

- W Firefox menu Pomoc > Informacje dla pomocy technicznej > Zresetuj program Firefox.

 

2. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
IE - HKLM\..\SearchScopes\{afdbddaa-5d3f-42ee-b79c-185a7020515b}: "URL" = http://search.conduit.com/ResultsExt.aspx?q={searchTerms}&SearchSource=4&ctid=CT3031817
IE - HKLM\..\SearchScopes\{EEE6C360-6118-11DC-9C72-001320C79847}: "URL" = http://search.sweetim.com/search.asp?src=6&crg=3.1010000&q={searchTerms}&barid={09A52D1D-7144-48E7-9B06-DDAC8FE27963}
IE - HKCU\..\SearchScopes\{0D7562AE-8EF6-416d-A838-AB665251703A}: "URL" = http://start.facemoods.com/?a=ddr&s={searchTerms}&f=4
IE - HKCU\..\SearchScopes\{0ECDF796-C2DC-4d79-A620-CCE0C0A66CC9}: "URL" = http://mixidj.delta-search.com/?q={searchTerms}&affID=121124&babsrc=SP_ss&mntrId=023a69820000000000001c6f65bbc989
IE - HKCU\..\SearchScopes\{afdbddaa-5d3f-42ee-b79c-185a7020515b}: "URL" = http://search.conduit.com/ResultsExt.aspx?q={searchTerms}&SearchSource=4&ctid=CT3031817
IE - HKCU\..\SearchScopes\{EEE6C360-6118-11DC-9C72-001320C79847}: "URL" = http://search.sweetim.com/search.asp?src=6&crg=3.1010000&q={searchTerms}&barid={09A52D1D-7144-48E7-9B06-DDAC8FE27963}
O3 - HKLM\..\Toolbar: (no name) - {8E718888-423F-11D2-876E-00A0C9082467} - No CLSID value found.
O4 - HKCU..\Run: [cgminer] C:\Users\Adam\AppData\Local\Temp\Fundeteri.exe (Fundeteri)
O4 - HKCU..\Run: [hbindiner] C:\Users\Adam\AppData\Local\Temp\Saishmoor.exe (Saishmoor inc)
O4 - HKCU..\Run: [Zayeseece] C:\Users\Adam\AppData\Local\Temp\~tmp765068716222423427.tmp (Zayeseece)
O8 - Extra context menu item: Ściągaj z Mipony - file://C:\Program Files\MiPony\Browser\IEContext.htm File not found
SRV - File not found [Auto | Stopped] -- C:\Program Files\PLAY ONLINE\UpdateDog\ouc.exe -- (PLAY ONLINE. RunOuc)
DRV - File not found [Kernel | System | Stopped] -- C:\Windows\system32\drivers\odafrtbw.sys -- (odafrtbw)
DRV - File not found [Kernel | System | Stopped] -- C:\Windows\system32\drivers\mjzohdad.sys -- (mjzohdad)
DRV - File not found [Kernel | System | Stopped] -- C:\Windows\system32\drivers\lwmbpmmv.sys -- (lwmbpmmv)
DRV - File not found [Kernel | System | Stopped] -- C:\Windows\system32\drivers\lvpsdqko.sys -- (lvpsdqko)
DRV - File not found [Kernel | System | Stopped] -- C:\Windows\system32\drivers\lsfgmgza.sys -- (lsfgmgza)
DRV - File not found [Kernel | System | Stopped] -- C:\Windows\system32\drivers\lqiupxjv.sys -- (lqiupxjv)
DRV - File not found [Kernel | System | Stopped] -- C:\Windows\system32\drivers\lomuirwc.sys -- (lomuirwc)
DRV - File not found [Kernel | System | Stopped] -- C:\Windows\system32\drivers\kelgasww.sys -- (kelgasww)
DRV - File not found [Kernel | System | Stopped] -- C:\Windows\system32\drivers\jwfezlhm.sys -- (jwfezlhm)
DRV - File not found [Kernel | System | Stopped] -- C:\Windows\system32\drivers\jserpkpf.sys -- (jserpkpf)
DRV - File not found [Kernel | System | Stopped] -- C:\Windows\system32\drivers\jrkskcwn.sys -- (jrkskcwn)
DRV - File not found [Kernel | System | Stopped] -- C:\Windows\system32\drivers\hbmnoutf.sys -- (hbmnoutf)
DRV - File not found [Kernel | System | Stopped] -- C:\Windows\system32\drivers\gzvigdks.sys -- (gzvigdks)
DRV - File not found [Kernel | System | Stopped] -- C:\Windows\system32\drivers\gxvbwepu.sys -- (gxvbwepu)
DRV - File not found [Kernel | System | Stopped] -- C:\Windows\system32\drivers\glsuwfdb.sys -- (glsuwfdb)
DRV - File not found [Kernel | System | Stopped] -- C:\Windows\system32\drivers\fvoojpig.sys -- (fvoojpig)
DRV - File not found [Kernel | System | Stopped] -- C:\Windows\system32\drivers\fucjjjpp.sys -- (fucjjjpp)
DRV - File not found [Kernel | System | Stopped] -- C:\Windows\system32\drivers\fljtsodv.sys -- (fljtsodv)
DRV - File not found [Kernel | System | Stopped] -- C:\Windows\system32\drivers\duoaorre.sys -- (duoaorre)
DRV - File not found [Kernel | System | Stopped] -- C:\Windows\system32\drivers\dnwnsujy.sys -- (dnwnsujy)
DRV - File not found [Kernel | System | Stopped] -- C:\Windows\system32\drivers\dagcpadw.sys -- (dagcpadw)
DRV - File not found [Kernel | System | Stopped] -- C:\Windows\system32\drivers\cgfxzyru.sys -- (cgfxzyru)
DRV - File not found [Kernel | System | Stopped] -- C:\Windows\system32\drivers\bzqaunqi.sys -- (bzqaunqi)
DRV - File not found [Kernel | System | Stopped] -- C:\Windows\system32\drivers\bpauxgvo.sys -- (bpauxgvo)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\ewusbfake.sys -- (hwusbfake)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\Windows\system32\drivers\EagleXNt.sys -- (EagleXNt)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\Windows\system32\drivers\EagleNT.sys -- (EagleNT)
 
:Files
C:\Users\Adam\AppData\Roaming\BabSolution
C:\Users\Adam\AppData\Roaming\Baubys
C:\Users\Adam\AppData\Roaming\OpenCandy
C:\Users\Adam\AppData\Roaming\Otqede
C:\Users\Adam\AppData\Roaming\PerformerSoft
C:\Users\Adam\AppData\Roaming\Uhcyr
C:\Users\Adam\AppData\Roaming\Xuleuv
C:\Users\Adam\*.exe
C:\Program Files\mozilla firefox\searchplugins\babylon.xml
C:\Program Files\mozilla firefox\searchplugins\fcmdSrchddr.xml
 
:Reg
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"bProtector Start Page"=-
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"Start Page"="about:blank"
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Search]
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"bProtectorDefaultScope"=-
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart systemu. W katalogu C:\_OTL powstanie log z wynikami usuwania.

 

3. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

reg add HKLM\SOFTWARE\Classes\CLSID\{5839FCA9-774D-42A1-ACDA-D6A79037F57F}\InprocServer32 /ve /t REG_EXPAND_SZ /d %%systemroot%%\system32\wbem\fastprox.dll /f

TAKEOWN /F C:\$Recycle.Bin /R /A /D T

icacls C:\$Recycle.Bin /grant Wszyscy:F /T

rd /s /q C:\$Recycle.Bin

pause

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.BAT

 

Kliknij prawym na plik i wybierz opcję Uruchom jako Administrator.

 

4. Uruchom AdwCleaner i zastosuj Usuń. Na dysku C powstanie log z usuwania.

 

5. Zrób nowy log OTL z opcji Skanuj (już bez Extras) oraz Farbar Service Scanner. Dołącz log z usuwania OTL z punktu 2 oraz log utworzony przez AdwCleaner.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Wszystko zrobione. Drobne poprawki zostały.

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Windows Registry Editor Version 5.00
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\CLSID\{5839FCA9-774D-42A1-ACDA-D6A79037F57F}]
@="Microsoft WBEM _WbemFetchRefresherMgr Proxy Helper"
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\CLSID\{5839FCA9-774D-42A1-ACDA-D6A79037F57F}\InprocServer32]
@=hex(2):25,00,73,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,72,00,6f,00,6f,00,74,00,25,\
00,5c,00,73,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,33,00,32,00,5c,00,77,00,62,00,\
65,00,6d,00,5c,00,66,00,61,00,73,00,74,00,70,00,72,00,6f,00,78,00,2e,00,64,\
00,6c,00,6c,00,00,00
"ThreadingModel"="Free"
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\ShellServiceObjects\{F56F6FDD-AA9D-4618-A949-C1B91AF43B1A}]
"AutoStart"=""
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
 
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"Default_Page_URL"=-
 
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\URLSearchHooks]
"{5c5b9468-d672-4eb7-b52f-b5afabf28c5b}"=-
 
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{6A1806CD-94D4-4689-BA73-E35EA1EA9990}]
 
[-HKEY_USERS\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
 
[-HKEY_USERS\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
 
[-HKEY_USERS\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.REG

 

Zważ, że tym razem to plik o nazwie FIX.REG a nie FIX.BAT. Kliknij prawym na plik i z menu wybierz opcję Scal. Potwierdź import do rejestru.

 

2. Zrób nowy log OTL z opcji Skanuj (bez Extras).

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Zrobione. Przechodzimy do wykończeń:

 

1. Ominęłam niechcący jeden wpis wtyczki adware w Firefox. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Windows Registry Editor Version 5.00
 
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\MozillaPlugins\@ei.VideoDownloadConverter_4z.com/Plugin]

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.REG

 

Kliknij prawym na plik i z menu wybierz opcję Scal. Potwierdź import do rejestru.

 

2. Porządki po narzędziach: przez SHIFT+DEL skasuj z Pulpitu folder Stare dane programu Firefox oraz pliki BAT/REG, w AdwCleaner uruchom Odinstaluj, w OTL uruchom Sprzątanie.

 

3. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

4. Na wszelki wypadek zrób jeszcze skanowanie za pomocą Malwarebytes Anti-Malware (przy pytaniu o typ wersji wybierz darmową). Jeżeli coś zostanie wykryte, przedstaw raport.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Na zakończenie:

 

1. Odinstaluj starą Java i zastąp najnowszą (o ile potrzebna) oraz zaktualizuj Firefox: KLIK. Wersje widziane jako zainstalowane:

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83216022FF}" = Java™ 6 Update 22

"Mozilla Firefox 20.0.1 (x86 pl)" = Mozilla Firefox 20.0.1 (x86 pl)

 

2. Dla bezpieczeństwa zmień hasła logowania w serwisach online (poczta / gry / serwisy społecznościowe / bank etc.).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...