Skocz do zawartości

Terapia - Program przestał działać po skanowaniu Combofixem


324ikar

Rekomendowane odpowiedzi

1. Program "Terapia"

 

Program "Terapia" umożliwia dokumentowanie pracy Warsztatu Terapii Zajęciowej w sposób zgodny z wymogami Rozporządzenia Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 25 marca 2004 r. w sprawie warsztatów terapii zajęciowej (Dz.U. 2004 nr 63 poz. 587). W ramach oprogramowania przygotowano Arkusz Indywidualnego Programu Rehabilitacji uczestnika WTZ, ściśle związany z okresową oceną przebiegu jego terapii. Arkusz ten uwzględnia planowanie pracy z uczestnikiem w sferach określonych w ust. 3 § 14 cytowanego rozporządzenia, tj w zakresie:

  • stopnia zdolności do samodzielnego wykonywania czynności życia codziennego;
  • umiejętności interpersonalnych, w tym komunikowania się oraz współpracy w grupie;
  • stopnia opanowania umiejętności niezbędnych do podjęcia zatrudnienia, z uwzględnieniem sprawności psychofizycznej, stopnia dojrzałości społecznej i zawodowej oraz sfery emocjonalno-motywacyjnej.

2. Umowa licencyjna

 

Program Terapia jest aplikacją stanowiącą przedmiot autorskich praw majątkowych firmy Contract Paweł Chudek, z siedzibą w Gliwicach przy ulicy Kokoszki 6/1 i jest chroniony przez przepisy ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz.U. Nr 80, poz. 904 z 2000 r. z późn. zm.).

Zainstalowanie programu Terapia oznacza akceptację poniższej licencji.

TREŚĆ LICENCJI

Użytkownik może zainstalować i używać Program Terapia po uprzednim wykupieniu licencji.

Użytkownik może, zainstalować Program Terapia na tylu stanowiskach roboczych podłączonych do jednej bazy MySQL, na ilu pozwala mu wykupiona licencja.

Użytkownikowi NIE WOLNO bez uzyskania pisemnej zgody firmy Contract Paweł Chudek:

  • rozpowszechniać programu Terapia poprzez Inte rnet, czasopisma, płyty CD itp.;
  • sprzedawać programu Terapia, wynajmować lub w jakikolwiek inny sposób czerpać korzyści majątkowe z tytułu udostępniania programu Terapia;
  • odtwarzać kodu źródłowego, przeprowadzać dekompilacji lub deasemblacji programu Terapia lub innych tego typu czynności;
  • dokonywać jakichkolwiek zmian w programie Terapia, zmieniać zawartości plików binarnych ani tekstowych.

Firma Contract nie odpowiada za jakiekolwiek ewentualne szkody mogące wyniknąć z faktu instalacji lub używania programu Terapia.

Firma Contract zastrzega sobie wszystkie prawa, które nie zostały wyraźnie udzielone w ramach niniejszej Licencji.

W razie wątpliwości lub innych uwag należy skontaktować się z firmą Contract wysyłając list wg wzoru zamieszczonego na stronie internetowej:

http://wtz.e-contract.pl/support/zgloszenie_bledu_Terapia.doc.

CONTRACT Paweł Chudek

Kokoszki 6/1

44-100 Gliwice

biuro@e-contract.pl

3. Instalacja programu

 

Do poprawnej pracy Program Terapia wymaga instalacji na komputerze .NET Framework 2, firmy Microsoft, oraz bazy danych MySQL (oprogramowanie Open Source), komputera klasy PC z zainstalowanym systemem operacyjnym Windows formy Microsoft.

  • Pierwszym krokiem instalacjo programu jest instalacja środowiska programistycznego .NET, pakiet można pobrać ze strony http://wtz.e-contract.pl, lub ze strony firmy Microsoft.
  • Jeżeli baza danych ma być zainstalowana na komputerze lokalnym to konieczna jest instalacja na tym komputerze serwera MySQL. Program ten dostępny jest na stronie firmy Contract http://wtz.e-contract.pl lub stronie http://dev.mysql.com/downloads/mysql/5.0.html).
  • W kolejnym kroku instalujemy Programu Terapia. Po zainstalowaniu, do katalogu, w którym znajduje się aplikacja (domyślnie c:\Program Files\Contract\Terapia) należy skopiować klucz licencji dołączony do instalatora programu.

Przy pierwszym uruchomieniu należy w menu Ustawienia -> Opcje wprowadzić dane serwera MySQL, następnie w menu Operacje -> Baza danych wybieramy opcję Wgraj domyślną bazę.

Po tych operacjach program jest gotowy do pracy.

 

 

czy powinienem uruchomić odzyskiwanie systemu?

 

będe bardzo wdzięczny za pomoc

 

chcąc zalogować się do programu wyskakuje okno z informacją "brak polączenia z bazą"

 

czy combofiks mógł usunąć mi baze danych,

log.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

324ikar, na temat używania ComboFix: KLIK. Wyjaśnij po co w ogóle go uruchamiałeś. Zasady działu: KLIK. Po pierwsze: do uzupełniania posta, gdy nikt jeszcze nie odpisał, służy opcja Edytuj i wszystkie posty łączę. Po drugie zestaw obowiązkowych logów nie dostarczony (nie ma OTL). Po trzecie: w ogóle nie opisałeś problemu, w tytule jest, że program nie działa, w poście zaś brak konkretów jak to wygląda, jest tylko cytat dokumentacji programu...

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Instalując program utorenta program antywirusowy ostrzegł mnie o możliwości zainfekowania komputera, zignorowałem to czego skutkiem było : po otwarciu przeglądarki wyskakiwała mi niechciana strona internetowa apple.com (gry hazardowe czy coś takiego). Próbowałem naprawić ten błąd tysiącem sposobów- dopiero combofix dał rade.

Moje pytanie brzmi następujące- czy program terapia został uszkodzony przez combo fiksa, czy jest to następstwo innej nieprzemyślanej operacji? Ważne-do programu terapia nie logowałem sie przeszło tydzień przed uruchomieniem combofiksa, stąd moje pytanie. Osoba która pracowała na tym programie powiedziała mi, że w historii takie awarie sie zdarzały.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...