Skocz do zawartości

Podpięcie routera do routera z wbudowanym modemem


kamkow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam taki problem: Otóż w Asterze działałem sobie na modemie (firmy już nie pomnę) + bardzo dobrym routerze D-linka Dir-635. Potem Aster zmienił się w UPC i za tym poszła wymiana modemów na "lepsze". Pod moją nieobecność (kto inny był w domu), wywalono stary modem i podłączono mi routero-modem Thomson TWG870UG (D-linka odłączono). No i jest do kitu. O ile PCta mam podłączonego kablem i wszystko gra, to dwa laptopy działające w sieci bezprzewodowej łączą się bardzo źle. Sieć po włączeniu kompa łączy się baaaardzo wolno, po czym siła sygnału okrutnie się waha od małej do bardzo dużej, nawet w tym samym pokoju metr od źródła sygnału. W drugim pokoju już siła sygnału jest bardzo niska i często zrywa połączenie. Nie mówiąc o tym, że na niższym piętrze zasięgu nie ma (z D-linkiem zasięg był dobry na dole). Chciałbym więc podłączyć jakoś stary router do nowego, żeby wzmocnić jego zasięg. No i moje pytanie: jak? Bo niestety przekopałem internet i bezpośredniego rozwiązania nie znalazłem, albo nie zrozumiałem.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Wyłącz WiFi. Podepnij tylko D-Linka po kablu, wpisz z uprawnieniami admina komendę netsh int ip reset reset.log i połącz się z http://192.168.0.1

Zmień podsieć na 192.168.1.0, maska 255.255.255.0, adres routera najlepiej na 192.168.1.1. Wtedy będziesz miał dostęp do konfiguracji obydwu na raz. Ponieważ się zmieni wtedy tabela routingu, to włącz WiFi i zrestartuj komputer.

Odnośnik do komentarza

Ok, nie wszystko do końca rozumiem, ale udało mi się wreszcie skonfigurować d-linka żeby zaczął nadawać sygnał. Wpisałem komendę i dostałem się do strony konfiguracyjnej D-linka, ale nie zmieniłem podsieci, bo... nie wiedziałem gdzie. Znalazłem tylko maskę i adres routera. Adresu jednak nie zmieniałem, gdyż, tak jak w Twojej instrukcji o łączeniu routerów, musiałbym mu nadać taki adres aby mieścił się w przedziale wyznaczonym przez lease pool start i end. A niestety, ale strona konfiguracyjna Thomsona (czyli routera nadrzędnego) nie pozwalała mi zmienić tych wartości na inne niż 192.168.0.(tu dowolna cyfra). Domyślnie jest więc 192.168.0.10 - 192.168.0.254. Zostawiłem więc tak jak jest i tylko w routerze podrzędnym zmieniłem jego adres na 192.168.0.2 i wyłączyłem serwer DHCP. Poskutkowało to tym, że mam teraz dwie sieci bezprzewodowe - jedną z D-linka bardzo mocną (z którą już połączyłem laptopy) i drugą słabiutką i nieużywaną z Thomsona. Jak w takim razie pozbyć się tej drugiej?

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...