Skocz do zawartości

Kompresja danych


avertos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam dysk zewnętrzny 500gb i jako że konczy mi się na nim już miesjce kolega polecił mi żebym skompresował sobie po prostu dane to zaoszczędze 50% miejsca

Ale tutaj takie pytanie jak to zrobić?

Np mam około 100 filmów czy mam je wszystkie spakować Winraren 4.20 i metoda kompresji - najlepsza?

Jak spakować to wszystko żeby ważyło to jak najmniej.

Pomyślałem że spakuje kazdy film osobno albo chociaż folder z 10 filmami i potem na końcu wszystko spakuje jeszcze raz w całośc.

Czy to dobry pomysł?

Pytam bo ostatnio np znalazłem taką zip bombe 42.zip się nazywa i tam był plik co ważył mniej niż 1mb a po rozpakowaniu wazyl ponad 100 tera.

 

Chce sie tym pobawić :D

 

komp mam dobry 4gb ramu procek 6 rdzeni wiec mysle ze wyciagnie mi

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Pytam bo ostatnio np znalazłem taką zip bombe 42.zip się nazywa i tam był plik co ważył mniej niż 1mb a po rozpakowaniu wazyl ponad 100 tera.

 

Poczytaj o algorytmach kompresji danych. Ciężko jest znaleźć w już skompresowanych filmach (gdyby były rozkompresowane, czyli każda klatka zapisana jako bitmapa, to pojedynczy film zajmowałby ok. 70 GB na każdą godzinę) wzorzec pozwalający na dalsze zmniejszanie rozmiaru.

 

Jak mam w pracy skompresować w celu zrobienia backupa 12 TB wyników różnych obliczeń, to też wiele nie nie wyciągam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...