Skocz do zawartości

Restart przy uruchamianiu systemu windows xp


SIen

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Przy uruchamianiu wyskoczył obraz z powiadomieniem, że system nie został pomyślnie uruchomiony. Oraz, że może to być spowdowane ostatnią zmianą sprzetu lub oprogramowania.

Nie mogę wybrać żadnej z opcji uruchomienia trybu awaryjnego, ani tym bardziej normalnego. (klawiatura działa, ale białe pole zostaje tak jak na zdjeciu - strzałki nie chcą przesuwać sie ani w górę, ani w dół ) .

 

Ostatnią czynnością jaką wykonywałam na komputerze było skanowanie całego komputera przy wersji testowej antywirusa Kaspersky Internet Security 2013 13.0.1.4190. Jednym z wykrytych zagrożeń, których nie można było usunąć byl rootkit Boot Sinovel w deviced\Harddisk\ DRO poddałam więc go leczeniu. Po zakończeniu sugerowane było uruchomienie ponowne komputera, zaznaczyłam także tą opcję. Pozamykał mi programy, ale nie chciał wyłączyć komputera. Pojawiło się niebieskie okno informujące o zamykaniu. Czekałam ok. 10 minut, nia działo się nic i zresetowałam komputer. (Mogłam poczekać, wiem).

 

Po ponownym jego uruchomieniu pojawia sie właśnie problem który wyżej opisałam. Nie jestem w stanie włączyć zadnego z trybów. Co zrobić?

post-2-0-23559700-1350441492_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Ostatnią czynnością jaką wykonywałam na komputerze było skanowanie całego komputera przy wersji testowej antywirusa Kaspersky Internet Security 2013 13.0.1.4190. Jednym z wykrytych zagrożeń, których nie można było usunąć byl rootkit Boot Sinovel w deviced\Harddisk\ DRO poddałam więc go leczeniu. Po zakończeniu sugerowane było uruchomienie ponowne komputera, zaznaczyłam także tą opcję. Pozamykał mi programy, ale nie chciał wyłączyć komputera. Pojawiło się niebieskie okno informujące o zamykaniu. Czekałam ok. 10 minut, nia działo się nic i zresetowałam komputer. (Mogłam poczekać, wiem).

 

Rootkit w MBR, objawy mogą sugerować, że problem nie jest rozwiązany. Zastosuj narzędzie zewnętrzne do nadpisania rozruchu. Pobierz darmową płytę Paragon Rescue Kit Free Edition. Zastartuj z niej na ten komputer i zastosuj opcje Boot Corrector.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Boot Corrector > correct the master boot record (MBR) po zafiniszowaniu nicsię nie zmieniło w trakcie uruchamiania komputera.

 

Wykorzystaj także opcje: Correct the partition boot record + Correct boot parameters (boot.ini, BCD). Przy tej drugiej opcji interesuje Cię tylko podopcja korekty boot.ini, gdyż BCD to plik rozruchowy nowszych systemów vista / Windows 7.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...