Witam
uruchamiam Win7, wprowadzam hasło użytkownika, po czym tło na czarno; wyświetla się okienko z komunikatem:
explorer.exe - Błąd aplikacji
Aplikacja nie została właściwie uruchomiona (0x000007b). Kliknij przycisk Ok, aby zakończyć aplikację
po za tym w prawym dolnym rogu widnieje:
Windows 7
Kompilacja 7601
Ta kopia systemu Windows nie jest oryginalna
wg mojej oceny jest oryginalna, jest to wersja OEM, którą zakupiłem w sklepie 5 lat temu;
przez ostatnie 4 lata system chodził bez reinstalacji
przeglądałem net i w/w forum; są podobne wątki, ale nic nie pomaga i w moim wypadku nic się nie da; tzn da się jeszcze wejść w regedit/ cmd/ albo co innego przy pomocy taskmgr;
w przypadku uruchomienia w trybie awaryjnym to samo;
próbowałem coś z cmd i komendą coś z fix f, nie pamiętam robiłem miesiąc temu, i nie pozwolił zrobić tego procesu
próbowałem naprawić z płyty oryginanej; bez efektu;
mogę robić różne skany tego dysku podłączając go do drugiego laptopa;
miło byłoby jak obeszłoby się bez reinstalacji;
EDIT:
udało mi się zrobić raporty FRST z poziomu taskmgr; GMER nie chciał się uruchomić; zrobiony na drugim laptopie
EDIT2
wg mnie tu chyba są dwa problemy:
1) oryginalność
2) explorer.exe
ad1) moze wynikać, że moglem zainstalować tą kopię na innym kompie w domu kiedyś, czego już nie pamiętam; ale obecnie zainstalowałem na innym kompie i chodzi bez problemu..
zanim wystąpił problem w temacie, przez wiele dni/tygodni system próbował zainstalować różne poprawki tzn dzień po dniu wyświetlało się "Zamknij!"; problem w tym, że było ok 1GB lub mniej wolnego miejsca na dysku; może nie "weszły" jakieś aktualizacje..
ad2) nie wiem co z tym, ale widać, że problem ogólnie znany..
może podejść najpierw do tego problemu od strony explorera, oryginalność później?
GMER.txt
Addition.txt
FRST.txt
Shortcut.txt