Witam, jestem tu nowy. Zarejestrowałem się tutaj, ponieważ mam problem, który przewyższa moje możliwości. Mam nadzieję że temat piszę w dobrym miejscu, jeżeli nie to przepraszam.
Otóż jakieś 3 miesiące temu, jakimś cudem skasowałem opcję ochrony internetu, a mianowicie coś o nazwie toolbar. Miałem wtedy avirę. Próbowałem na wszystkie sposoby przywrócić opcję web security, ale ciągle występował jakiś błąd. Postanowiłem więc zmienić mojego antywirusa na avasta i wszystko do tej pory wydaje się w porządku. W między czasie wykonałem chyba 5 skanów komputera i za każdym razem coś wykryło. Skanowałem też programem Malwarebytes. Wirusów ciągle znikąd przybywało i jako ,,zielony" jeszcze w te sprawy niezbyt do tej pory wiem co jest przyczyną.
Dodałem taki wstep poniewaz może to byc ważne dla mojego problemu. Ale do rzeczy. Od około miesiąca zaczął mi się pojawiać komunikat:
,,System Windows nie może odnaleźć pliku ,,C:/Program Files/AskPartnerNetwork/Toolbar/APNSetup.exe" Upewnij się, że wpisana nazwa jest poprawna i spróbuj ponownie. Aby wyszukać plik........."
Piszę do was, ponieważ nie mam pojęcia w czym jest problem. Czytałem o tym na innych forach i kazali tam robić szereg różnych zabiegów, o których nie mam pojęcia. Na początku, chciałbym zapytać czy to jakiś problem z wirusem, co to w ogóle jest i jakie to może powodować szkody dla komputera (jeśli może).
Następnie byłbym bardzo wdzięczny o poinstruowanie mnie co zrobić dalej. W razie czego jestem dostępny na gg lub facebooku. Z góry dziekuje i przepraszam za laiczną formę tego tematu, ale naprawdę mi na tym zależy, a nie mam pojęcia co to jest.
Pozdrawiam.